Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Białystok: Na Dniach Otwartych w ZSZ w Sokółce

Marzec jest bardzo pracowitym miesiącem pod względem działań promocyjnych dla doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Białymstoku.

W dniu 21 marca po raz kolejny uczestniczyli oni w dniach otwartych szkoły współpracującej z jednostkami OHP. Tym razem gościli w Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce, gdzie w klasach wielozawodowych szkoły branżowej I st. uczą się uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie.

Przedsięwzięcie było skierowane do uczniów klas ósmych przygotowujących się do wyboru szkoły i zawodu. Licznie przybyła młodzież ze szkół w Sokółce i z pobliskich miejscowości wraz z opiekunami wzięła udział m.in. w zwiedzaniu szkoły, prezentacji zawodów, poznaniu współpracujących ze szkołą pracodawców, a także obejrzała pokazy sportowe i prezentacje realizowanych przez szkołę projektów unijnych.

Doradcy zawodowi na wspólnym stoisku wystawienniczym z Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie wspierali promocję oferty edukacyjnej OSiW. Prezentowali też usługi jednostek OHP w zakresie rozwoju zawodowego oraz zachęcali do korzystania z zasobów zamieszczanych  na portalu dokariery.pl. Odwiedzające stoisko OHP grupy młodzieży z zainteresowaniem słuchały prezentowanych informacji. Wszyscy chętni otrzymali ulotki informacyjne i materiały promocyjne.

 

Autor tekstu: Małgorzata Neczyperowicz – doradca zawodowy MCIZ w Białymstoku


Autor zdjęć: Małgorzata Neczyperowicz i Anna Gryko, doradcy zawodowi MCIZ w Białymstoku, Elżbieta Kochanowicz – Klej, zastępca kierownika OSiW w Wasilkowie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron