Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Białystok - nowi spawacze

Ile wynosi temperatura w środku łuku elektrycznego? Który z gazów osłonowych nadaje się do spawania metodą MAG? Co oznacza symbol S 355J2G3? Na te pytania z powodzeniem odpowiadali uczestnicy i absolwenci Hufca Pracy w Białymstoku oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie.

Sześciu z ośmiu kursantów zakończyło kurs zawodowy na Spawacza metodą MAG-135 z wynikiem pozytywnym.

Egzamin praktyczny zaś polegał na spawaniu spoin pachwinowych wielościegowo oraz na nacięciu/złamaniu próbek spawów. Egzamin, który zakończył 145 godzinny kurs odbył się w Eurospawalni Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku. Zdobyte na kursie uprawnienia są zgodne z normami europejskimi i umożliwiają wykonywanie zawodu spawacza zarówno w Polsce jak i w Unii Europejskiej.

Kursanci zostali profesjonalnie przygotowani do podjęcia pracy w deficytowym zawodzie zarówno na skale województwa podlaskiego, jak i ogólnopolską. Książeczka Spawacza, jak i Certyfikat wydany przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach otworzy przed nimi wiele zawodowych drzwi. Tymczasem pozostaje pogratulować i życzyć cudownych wakacji.

 

Autor tekstu: Katarzyna Chomicka - specjalista ds. rozwoju zawodowego - stażysta - Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku


Autor zdjęć: Katarzyna Chomicka - specjalista ds. rozwoju zawodowego - stażysta - Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku

 

Zdjęcia nr 1 - 3: Młodzież podczas egzaminu kursu zawodowego „Spawacz-MAG-135”

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron