Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Białystok: OHP na Podlaskich Targach Pracy

Podlaska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku uczestniczyła w Podlaskich Targach Pracy.

Przedsięwzięcie odbyło się w Galerii Handlowej Atrium Biała w Białymstoku. Zostało zorganizowane przez Kurier Poranny oraz Gazetę Współczesną.

W wydarzeniu wzięło udział 19 wystawców, największe przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji, handlu, usługach oraz prowadzące działania w branżach specjalistycznych i technologicznych, firmy szkoleniowe oraz instytucje rynku pracy tj.: ChM Sp. z o.o., Plum Sp. z o.o., IKEA Industry, Unibep SA, Danwood SA, Pronar Sp. z o.o., Medgal Sp. z o.o., KAN Sp. z o.o., SaMASZ Sp. z o.o., Strabag Sp. z o.o., Health Labs Care Sp. o.o. Sp. k., Brand Distribution Sp. z o.o., Leroy Merlin, Iryd Sp. z o.o., Greenko Sp. z o.o., Łączy nas praca!, Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku oraz Podlaska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku ze swoimi jednostkami.

Przedsięwzięcie było doskonałą okazją do zapoznania się z działalnością instytucji pod kątem perspektyw zatrudnieniowych, wymagań i oczekiwań od kandydatów do pracy oraz obowiązującymi procedurami rekrutacyjnymi.

Targi Pracy pomogły pracodawcom w znalezieniu odpowiednich kandydatów do pracy, a bezrobotnym – komfortowego miejsca pracy z satysfakcjonującym wynagrodzeniem.

Podlaska Wojewódzka Komenda OHP w Białymstoku zaprezentowała atrakcyjne stoisko wystawiennicze, które wzbudziło duże zainteresowanie wśród osób odwiedzających Targi Pracy. Kadrę PWK OHP reprezentowali: Beata Milewska – pośrednik pracy / asystent EURES, Marta Hakało – Kierownik Internatu Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie, Agnieszka Kruszewska – doradca EURES i Anna Zaremba – pośrednik pracy. Pracownicy OHP udzielali szczegółowych wiadomości na temat szerokich działań, jakie prowadzą Ochotnicze Hufce Pracy. Poszukujący pracy zostali poinformowani o aktualnych ofertach pracy dostępnych w Młodzieżowym Biurze Pracy, pośrednictwie pracy za granicą w ramach sieci EURES oraz warunkach życia i pracy w krajach członkowskich Unii Europejskiej / EFTA. Kadra OHP udzielała informacji na temat możliwości poszukiwania pracy w kraju i za granicą, zapoznała bezrobotnych z możliwościami podniesienia świadomości w zakresie podejmowania trafnych decyzji dotyczących wyboru dalszego rozwoju zawodowego, zachęcała do aktywności w poszukiwaniu zatrudnienia. Osobom odwiedzającym stoisko OHP zaprezentowano bogatą ofertę edukacyjno-wychowawczą OSiW w Wasilkowie, umożliwiającą młodzieży zdobycie zawodu i oferującą szerokie wsparcie w przygotowaniu młodych ludzi do prawidłowego funkcjonowania w rodzinie i społeczeństwie.

Każdy kto odwiedził stoisko wystawiennicze OHP otrzymał ulotki informacyjne oraz gadżety promocyjne. Największym zainteresowaniem cieszyły się rękodzieła wykonane przez uczestników OHP na warsztatach krawieckich w OSiW w Wasilkowie.

Podlaskie Targi Pracy były doskonałą okazją do zbliżenia osób poszukujących pracy ze środowiskiem lokalnych pracodawców i instytucji rynku pracy oraz pomogły bezrobotnym w odnalezieniu satysfakcjonującej pracy i wzbogaceniu swojej ścieżki zawodowej.

Autor tekstu: Anna Zaremba – pośrednik pracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży

Autorzy zdjęć: Beata Milewska – pośrednik pracy/asystent EURES, Marta Hakało – Kierownik Internatu OSiW w Wasilkowie, Agnieszka Kruszewska – Doradca EURES, Anna Zaremba – pośrednik pracy CEiPM

 

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron