Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Białystok: podsumowanie staży zawodowych

W Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku odbyło się zakończenie projektu „Inwestycja w przyszłość - zagraniczne staże zawodowe młodych kucharzy, stolarzy i murarzy w Niemczech", realizowanego przez grupę cukierników/kucharzy z Hufca Pracy w Białymstoku i Zambrowa.

W ramach projektu uczestnicy hufca w terminie 08-21.05.22 r. brali udział w dwutygodniowym stażu w Niemczech we Frankfurcie nad Odrą. Uczestnicy staży na zakończenie swojego wystąpienia wypowiedzieli słowa: „Dziękujemy Podlaskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP i stronie niemieckiej  za możliwość uczestnictwa w stażu, za to wszystko co było nam dane, z czym będziemy mogli wyruszyć w dorosłe życie.”

Podczas zakończenia projektu młodzież miała możliwość zaprezentowania „wspomnień” z wyjazdu. Stażyści w formie prezentacji opowiedzieli swoim koleżankom i kolegom oraz przedstawicielom kadry szkoły o przebiegu stażu: zdobytej wiedzy, umiejętnościach zawodowych i językowych oraz nowych doświadczeniach                              i kompetencjach społecznych. Prelekcja młodych uczestników hufca spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony rówieśników oraz kadry szkoły.

 

Autor tekstu i zdjęć: Katarzyna Kruszewska – wychowawca HP

 

Zdjęcia nr 1- 2: Uczestnicy HP w Białymstoku w trakcie zakończenia projektu „Inwestycja w przyszłość - zagraniczne staże zawodowe młodych kucharzy, stolarzy i murarzy w Niemczech"                        

                                                    

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron