Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Białystok: Sukces na konkursie „Nasz czysty Białystok”

Dwójka uczestników Hufca Pracy w Białymstoku wzięła udział w gali wręczenia nagród w XI edycji miejskiego konkursu plastyczno – fotograficznego „Nasz czysty Białystok”, który w odbył się pod hasłem: ”Powietrze czyste i zdrowe mamy, gdy zasad ekologii przestrzegamy ”.

Konkurs zorganizował Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Głównym celem imprezy była edukacja ekologiczna, w zakresie poprawy jakości powietrza, zrozumienie znaczenia czystego powietrza dla zdrowia ludzi, roślin i zwierząt, promowanie stosowania tych paliw energetycznych, które ograniczają emisję pyłów i gazów do atmosfery.
 

Uczestnicy hufca poprzez prace konkursowe pokazali ciekawe ujęcie tematu, wykazali się jako ekologiczni fotografowie i dlatego też ich zdjęcia zostały docenione przez jury konkursu: Jacek Skrzypko zajął III miejsce natomiast Gabriela Krawiel otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

Konkursy o tematyce ekologicznej, warto wspierać, nagłaśniać, zachęcać do udziału młodzież. Prowadzone z tej okazji kampanie podkreślają między innymi jak ważna jest edukacja ekologiczna dla poprawy zdrowia naszego wspólnego domu – Ziemi. 

 

Autor tekstu i zdjęć: Katarzyna Kruszewska - wychowawca HP/B

 

 

Zdjęcie nr 1- 2 – uczestnicy hufca na gali wręczenia nagród

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron