Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Białystok: Targi Edukacji i Pracy

W dniach 22 - 23 marca 2022 r. Podlaska Wojewódzka Komenda OHP w Białymstoku uczestniczyła w Targach Edukacji i Pracy.

Przedsięwzięcie odbyło się na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Zostało zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku oraz Starostę Białostockiego pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Białegostoku i Podlaskiego Kuratora Oświaty.
W wydarzeniu wzięło udział 70 wystawców: szkoły branżowe z całego regionu, przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji, handlu, usługach oraz prowadzące działania w branżach specjalistycznych, firmy szkoleniowe i instytucje rynku pracy.

Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów 8 klas szkół podstawowych oraz ich rodziców, przedstawicieli szkół branżowych, techników, lokalnych pracodawców i poszukujących pracy. Targi odwiedzili uczniowie ostatnich klas z 50 szkół podstawowych naszego regionu. Wydarzenie ukazało
i uświadomiło młodym ludziom, kończącym szkołę podstawową, potencjał szkolnictwa branżowego, technicznego i walorów z nim związanych. Targi były doskonałą okazją do zapoznania się z działalnością przedsiębiorstw pod kątem perspektyw zatrudnieniowych, wymaganiami i oczekiwaniami od kandydatów do pracy oraz obowiązującymi procedurami rekrutacyjnymi. Osoby poszukujące pracy mogły zdobyć szczegółowe informacje o działalności danej firmy, zasadach rekrutacji i wymaganiach jakie są stawiane podczas naboru na poszczególne stanowiska, a także o warunkach pracy, wynagrodzeniach czy benefitach jakie firmy oferują swoim pracownikom.

Podlaska Wojewódzka Komenda OHP w Białymstoku zaprezentowała atrakcyjne stoisko wystawiennicze, które wzbudziło duże zainteresowanie wśród osób odwiedzających targi.
Kadrę PWK OHP reprezentowali pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku, doradca EURES z PWK OHP w Białymstoku oraz pracownicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie. Pracownicy OHP udzielali szczegółowych wiadomości na temat szerokich działań jakie prowadzą Ochotnicze Hufce Pracy. Odwiedzający targi zostali poinformowani o aktualnych ofertach pracy dostępnych w Młodzieżowym Biurze Pracy, pośrednictwie pracy za granicą w ramach sieci EURES oraz warunkach życia i pracy w krajach członkowskich UE/EFTA. Uczniom i rodzicom odwiedzającym stoisko OHP zaprezentowano bogatą ofertę edukacyjno-wychowawczą Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie, umożliwiającą młodzieży zdobycie zawodu i oferującą szerokie wsparcie w przygotowaniu młodych ludzi do prawidłowego funkcjonowania w rodzinie i społeczeństwie. Każdy kto odwiedził stoisko wystawiennicze OHP otrzymał ulotki informacyjne, gadżety promocyjne a także słodkości w postaci rogalików, ciast oraz koktajli mlecznych, które zostały wykonane przez uczestników OHP oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Targi Edukacji i Pracy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ich rodziców oraz poszukujących pracy.

 

 

Autor tekstu: Anna Zaremba – pośrednik pracy

Autor zdjęć: Anna Zaremba – pośrednik pracy, Agnieszka Kruszewska – Doradca EURES, Beata Milewska – pośrednik pracy/asystent EURES

 

Zdjęcia nr 1 - 7: Targi Edukacji i Pracy w Białymstoku

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron