Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Białystok: Warsztaty recyklingowego rękodzieła z udziałem lokalnej społeczności

W dniu 23.08.2023 r. młodzież z OHP oraz wolontariuszki ze Stowarzyszenia Bliżej Siebie Białystok – Eindhoven, zorganizowały warsztaty recyklingowego rękodzieła, w których same uczestniczki były nauczycielami ręcznie zdobionych doniczek, wykonanych artystycznie z zastosowaniem metody Decoupage.

 

Jak same twierdzą: „Recykling jest super! Po co wyrzucać jak można wykorzystać do czegoś innego. W tej dziedzinie jest bardzo dużo możliwości, pomysłów jeszcze więcej”.

Prowadzące posługując się różnymi technikami wykonania oraz materiałami w postaci farb, serwetek a przede wszystkim z wykorzystaniem inicjatywy twórczej wykonującego, zachęciły do działania grupę zebranych osób w Sklepie Pod Wiatrakiem przy ul. Boruty 19 w Białymstoku.

Przedsięwzięcie odbyło się w przemiłej atmosferze z wielkim zaangażowaniem seniorów, rodziców z dziećmi, zebranych okolicznych mieszkańców a zaowocowało powstaniem różnorakich dzieł w postaci pięknie ozdobionych doniczek.

Warsztaty rękodzielnicze odbyły się w ramach projektu „Łączymy pokolenia – wspólna zabawa i nauka wymiana doświadczeń” realizowanego przez Podlaską Wojewódzką Komendę OHP w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności Projekty Solidarności.

 

Autor tekstu i zdjęć: Beata Milewska – pośrednik pracy/asystent EURES w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku.

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron