Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Białystok: wizyta studyjna Royal Hotel & Spa

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży zorganizowało wizytę studyjną dla uczestników Hufca Pracy w Białymstoku w prestiżowym pięciogwiazdkowym hotelu Royal Hotel & Spa znajdującym się w sąsiedztwie zabytkowego ratusza i Pałacu Branickich w Białymstoku.

Wyprawa była niepowtarzalną okazją, aby młodzież zapoznała się z realnymi możliwościami pracy w branży, w której się kształci oraz aby lepiej przyjrzała się środowisku w jakim wykonuje się pracę. Uczestnicy poznali specyfikę pracy w hotelu Royal Hotel & Spa, dzięki czemu w przyszłości mogą łatwiej podjąć decyzję o zatrudnieniu.

Uczestnicy odwiedzili salę konferencyjną, restaurację, browar oraz strefę wellness z basenem, saunami, jacuzzi i siłownią. Młodzi ludzie zobaczyli na czym polega praca kucharza, pokojówki, recepcjonistki, menadżera hotelu. Kierownik restauracji opowiedział jakie wymagania musiał spełnić hotel, aby uzyskać pięć gwiazdek oraz swoją historię pracy w tym hotelu. Kelner przestawił również zasady savoir-vivre, jak ułożyć sztućce na stole oraz podkreślił znaczenie ubioru kelnera. Młodzież dowiedziała się, że pracując w pięciogwiazdkowym hotelu pracownicy powinni obsługiwać gości „jak u siebie”. Browarnik przestawił znaczenie produkowanego przez nich piwa oraz w jaki sposób się to odbywa.

Uczestnicy poznali drogę zawodową, ścieżki awansu w hotelu i restauracji oraz dowiedzieli się jakie kryteria należy spełnić aby kandydować do pracy m.in. znać biegle język angielski. Zostały im również przedstawione warunki i czas pracy w hotelu. Młodzież poznała też sposób aplikacji oraz warunki zatrudnienia na określone stanowisko, co ułatwi im kandydowanie do pracy w hotelu Royal Hotel & Spa. Kierownik restauracji przestawił również obecne braki stanowiskowe, kogo aktualnie szukają do pracy i zaprosił do aplikowania.

 

Autor tekstu i zdjęć: Ilona Sławińska-specjalista ds. programów-stażysta

 

Zdjęcia nr 1-4: Wizyta studyjna uczestników OHP

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron