Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Białystok: Wizyta studyjna w salonie urody

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku 30 maja 2022 r. zorganizowało wizytę studyjną dla uczestników Hufca Pracy w Białymstoku i Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie w salonie urody NstyleBeautyStudio.

NstyleBeautyStudio to nowoczesny i nowopowstały salon urody mieszczący się w Białymstoku. Uczestniczkom zostały pokazane stanowiska pracy salonu kosmetycznego oraz przedstawiono im zabiegi, które są wykonywane. Stylistka rzęs i brwi pokazała, na jakich produktach bazuje przy wykonywaniu zabiegów. Opowiedziała również, co to jest laminacja rzęs i czym się różni od sztucznych rzęs oraz od czego zaczyna się stylizacja brwi.

Kolejna z pracownic podkreśliła, że bardzo istotna jest przy tym rodzaju pracy dokładność, skrupulatność oraz duża wrażliwość dotykowa. Młodzież również dowiedziała się, jakie kursy należy ukończyć, aby nauczyć się wykonywania zabiegów kosmetycznych, m.in. takich jak stylizacja brwi i rzęs, paznokci, makijażu.

Pracownice podzieliły się również swoim doświadczeniem, opowiedziały jak zaczynały pracę jako kosmetyczki oraz jakie szkolenia odbyły, jaki był ich koszt oraz ile czasu im to zajęło. Jedna z nich powiedziała: „Jeśli chcesz pracować jako manicurzystka, zacznij od tego, żeby robić paznokcie nie tylko sobie, ale również koleżance, mamie, cioci – zobaczysz, czy rzeczywiście to lubisz robić i w taki sposób będziesz się rozwijać.”

Wycieczka miała na celu zapoznanie młodzieży z pracą w branży beauty, która obecnie bardzo prężnie się rozwija. Uczestnicy dowiedzieli się jakie warunki należy spełnić, aby zostać kosmetyczką, co w przyszłości może pomóc im w wyborze własnej ścieżki kariery.

 

Autor tekstu: Ilona Sławińska – specjalista ds. programów – stażysta Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron