Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze na Targach Pracy

Dnia 23 maja 2022 r. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze uczestniczyło w Powiatowych Targach Pracy w Kamiennej Górze. Organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze.

W Targach udział wzięli zaproszeni wystawcy oraz pracodawcy z rejonu Kamiennej Góry oraz Jeleniej Góry. Targi otworzył  Starosta Powiatu Kamiennogórskiego oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kamiennej Górze, którzy wspólnie przywitali zaproszonych gości. Na Targach gościła również Wiceminister Edukacji Marzena Machałek.

Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Młodzież  miała okazję zapoznać się z zaprezentowanymi ofertami pracy oraz z oczekiwaniami i wymaganiami, jakie stawiają przed potencjalnymi kandydatami do pracy miejscowi pracodawcy. Młodzież mogła zapoznać się nie tylko ze specyfiką konkretnych zawodów, ale też  ofertą edukacyjną kamiennogórskich szkół.

Wszyscy zainteresowani mogli też porozmawiać z doradcą zawodowym m.in. o wyborze przyszłego zawodu, dalszej edukacji,  pośrednikiem pracy. Prowadzono akcję informacyjną, promocyjną sieci i usługi EURES oraz ECAM. Uczestnicy korzystali z naszych materiałów informacyjnych i zostali zaproszeni do odwiedzenia naszej jednostki. Stoisko OHP odwiedziła  Pani Wiceminister edukacji, która była zainteresowana działaniami, jakie realizują nasze jednostki.

Targi przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze. Wszyscy zainteresowani uzyskali potrzebne im informacje.  

 

Autor tekstu: Aleksandra Dominiak - pośrednik pracy MBP Jelenia Góra

Autor zdjęcia:  Dorota Szukiel - doradca zawodowy MCIZ Jelenia Góra

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron