Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Uczestnicy 9-10 Hufca Pracy w Krośnie z wizytą studyjną u barbera

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krośnie 16 czerwca zorganizowało dla uczestników 9-10 Hufca Pracy w Krośnie, kształcących się w zawodzie fryzjer w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Krośnie, wizytę studyjną w salonie barbera „Biały Wilk”.

Podczas spotkania właściciel, a zarazem absolwent 9-10 Hufca Pracy, pan Szymon Przewoźnik, przedstawił drogę swojej kariery zawodowej oraz opowiedział młodzieży o swoich początkach we fryzjerstwie. Zaprezentował się również jako przedsiębiorca, zachęcając młodzież do zakładania w przyszłości swoich salonów fryzjerskich. Uczestnicy poznali mocne i słabe strony tego zawodu. Współczesny barber postrzegany jest jako artysta w swoim fachu i to właśnie do niego mężczyźni udają się po najmodniejsze cięcie i pielęgnację zarostu.

Kluczowym etapem całej wizyty była obserwacja krok po kroku pracy na dwóch różnych modelach. Uczniowie z zaangażowaniem zadawali pytania, poznali też kosmetyki i narzędzia niezbędne do wykonywania pracy barbera. Wizyta w salonie wywołała duże zainteresowanie wśród młodzieży. Niektórzy już teraz stwierdzili, że jest to interesująca droga we fryzjerstwie.

Celem przedsięwzięcia było podniesienie kompetencji zawodowych uczestników oraz zaprezentowanie pokrewnych, dodatkowych możliwości wykonywania danego zawodu, rozwoju przedsiębiorczości. Od pewnego czasu mężczyźni zmienili swój stosunek do usług fryzjerskich, nie tylko strzyżenie włosów, ale również pielęgnacja twarzy, strzyżenie i modelowanie zarostu stają się coraz bardziej popularne i profesjonalne.

 

Autor tekstu i zdjęć 2-4: Maciej Mrozek - doradca zawodowy, MCIZ w Krośnie

Autor zdjęcia nr 1: Pracownik salonu fryzjerskiego

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron