Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Cukiernicze Dni Zawodoznawcze w Elblągu

Cukiernicze Dni Zawodoznawcze pozwoliły młodzieży OHP z Elbląga (Warmińsko-Mazurska WK) poznać przepis na idealne gofry, przyjrzeć się pracy cukiernika oraz na chwilę wcielić się w rolę właściciela lokalu gastronomicznego.

W przedsięwzięciu wzięła udział młodzież z klasy ósmej uczęszczająca do Hufca Pracy w Elblągu oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Pasłęku, która kształci się między innymi w zawodzie cukiernika i kucharza.

W pierwszej kolejności uczestnicy odwiedzili elbląską kawiarnię wegańską #BEZ. Właścicielka – pani Joanna Lutowska, opowiedziała młodzieży o swojej przygodzie zawodowej, zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Pani Joanna zwróciła uwagę na to, że warto realizować swoje marzenia i pasję, szukać niszy na lokalnym rynku, warto też doskonalić się w konkretnej specjalizacji i dążyć do tego, aby być najlepszym. Tylko dzięki pasji i ciężkiej pracy można osiągnąć sukces zawodowy. Spotkanie umilił poczęstunek w postaci przepysznych wegańskich pączków, które swoim smakiem pozytywnie zaskoczyły młodzież.

Kolejnym punktem Cukierniczych Dni Zawodoznawczych były warsztaty kulinarne, podczas których podopieczni OHP poznali przepis na idealne, puszyste gofry, które sami wypiekali. Warsztaty były okazją do zdobycia praktycznych umiejętności, przydatnych do wykonywania prac wakacyjnych przy sprzedaży gofrów.

W ramach Cukierniczych Dni Zawodoznawczych odbyły się również spotkania ze specjalistami rozwoju zawodowego, na których młodzież zdobyła wiedzę na temat możliwości rozwoju i zatrudnienia w branży gastronomicznej. Pośrednicy pracy przedstawili uczestnikom propozycje ofert pracy krótkoterminowej oraz zachęcili młodych ludzi do podejmowania zatrudnienia sezonowego w branży cukierniczej.

 

Autor tekstu: Ewelina Sawicka - specjalista ds. programów CEiPM OHP w Elblągu

 

Autor zdjęcia: Natalia Bałdyga - pośrednik pracy MBP Elbląg

 

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy OHP z Elbląga podczas warsztatów kulinarnych


Widok zawartości stron Widok zawartości stron