Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Czar seniora - integracja pokoleń

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP z Wasilkowa wyjechała z powerem do Białegostoku.

 

W Stowarzyszeniu Eindhoven-kontakt miast Białystok aktywni z ramienia Rady Młodzieży zorganizowali wraz z opiekunem bal „Czar Seniora ”. Uczestniczki OHP przygotowały repertuar dla społeczności lokalnej w formie ponadczasowych utworów wokalnych, jednocześnie promując OSiW OHP w Wasilkowie. „Przyjęcie było spełnieniem naszych marzeń, tak dobrze być wśród innych, bawić się i śmiać!" – mówili wzruszeni Seniorzy. W młodości często chodziliśmy na różne przyjęcia, bardzo lubiliśmy tańczyć. Cieszymy się, że znowu mogliśmy wyrazić swoje emocje na parkiecie razem z młodymi". Emeryci znów dali radę! Poczuliśmy ducha młodości!” – dodali z uśmiechem.

Pomoc była skierowana do seniorów , którzy korzystają z pomocy Stowarzyszenia. Uczestnicy OSiW dobrze wiedzą, że istnieją różne zależności łączące poszczególne pokolenia, bardzo ważne jest kształtowanie postawy młodych w stosunku do seniorów, ale równie ważne jest też to, co młodzież potrafi wnieść w życie osób starszych. Te dwa pokolenia bardzo często nawzajem się uzupełniają, rozumieją, a nawet potrafią każdy dzień zmienić w czas wyjątkowy. I ten temu też ten dzień był taki wyjątkowy.

Na tę okazję dziewczęta przygotowały również konkursy, wróżby Andrzejkowe, przepowiadanie przyszłości. Była niezapomniana atmosfera i wspaniała muzyka, a do niej nie zabrakło przestrzeni do tańca. Spotkanie przebiegło w niezwykle życzliwej, ciepłej atmosferze przy pysznych słodkościach, które zasponsorował właściciel cukierni „Sowa” z Białegostoku.

Po raz kolejny nasi Seniorzy udowodnili, że na dobrą zabawę nigdy nie jest za późno. Bynajmniej wiek nie stanowi ku temu żadnej przeszkody. Do tego dobry humor, który nigdy nie opuszcza, doborowe towarzystwo uczestników z OSiW , a zabawa była wyśmienita i niezapomniana. Spotkanie było kolejną okazją do wzmocnienia wzajemnej integracji międzypokoleniowej.

 

Cieszymy się, że nasi Seniorzy czują się z nami dobrze.

 

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Czajkowska wychowawca OSiW w Wasilkowie,

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron