Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Człuchów: polsko-niemiecka wymiana młodzieży

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Człuchowie miał przyjemność powitać młodzież z Niemiec, która będzie uczestniczyć w projekcie „Kulinarne ABC”.

Celem projektu finansowanego ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży jest promowanie wzajemnego poznania i zrozumienia oraz współpraca młodych ludzi z Polski
i Niemiec. Wspólny pobyt będzie doskonałą okazją do integracji kulturalnej, doskonalenia języka oraz skonfrontowania wiedzy gastronomicznej nabytej w szkole, wspólnego gotowania oraz przyrządzania regionalnych potraw i specjałów kulinarnych.

Pomimo zaledwie kilku godzin spędzonych razem młodzież polska oraz niemiecka szybko przełamała wzajemną nieśmiałość, co zwiastuje, że ich wspólny tygodniowy pobyt będzie upływał w szybkiej i wartościowej integracji.

W dniu 14 listopada młodzież uczestniczyła w warsztatach z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy. Tematem warsztatów było porównanie rynków pracy oraz sposoby przygotowywania dokumentów aplikacyjnych i jakości zbieranych doświadczeń zawodowych młodych ludzi. Następnie odbyła się wycieczka po Człuchowie, która miała na celu poznanie jego historii oraz zapoznanie z jego zabytkami i architekturą. Po odpoczynku odbyły się kolejne warsztaty - ,,Kreatywność lekarstwem na nudę” oraz wspólna nauka podstawowych zwrotów w językach polskim oraz niemieckim.

Zwieńczeniem dnia były zabawy integracyjne w świetlicy ośrodka, gdzie wszyscy mogli integrować się poprzez wspólne spędzanie wieczoru grając w gry logiczne oraz zręcznościowe.

 

Autor tekstu i zdjęcia: Bartosz Capar - wychowawca w OSiW Człuchów

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron