Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dach dla przyjaciela_reaktywacja

Na warsztacie stolarskim przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu od listopada 2023 trwają prace związane z tworzeniem domów dla czworonogów w ramach projektu "Dach dla przyjaciela_reaktywacja". Mają się zakończyć na koniec lutego 2024 r..

Projekt Solidarności o powyższym tytule realizuje grupa pięciu osób, w tym trzy kształcące się na stolarzy. Pomysł, jest odpowiedzią na potrzebę troski o los zwierząt, zwłaszcza psów, które przebywają na zewnątrz, a ich opiekunami są seniorzy. Dzięki współpracy z Urzędem Gminy Gruta i Rogóźno pierwsze wykonane budy trafiły do nowych właścicieli i mogli się nimi cieszyć już w czasie minionych świąt. Każda z nich jest oznaczona autorskim logiem projektu. Na okoliczność zbliżającego się finału WOŚP jedna z bud trafi na licytację. W trakcie prac w stolarni odwiedziło nas Radio Eska Grudziądz oraz TVSM kablowa Grudziądz. Mini-reportaż z tych odwiedzin jest częścią Grudziądzkiego Serwisu Informacyjnego (od 22 min. 29 sek.).

Poza pracami stolarskim w projekcie zaplanowany został konkurs plastyczny pt. Mój pupil – dbam o niego jak najlepiej. Uczniowie klas 1-3 szkół w w/w gminach wykonali prace plastyczne, a uczniowie klas 4-8 prace fotograficzne. Aktualnie utworzona została z nich tymczasowa wystawa w naszym ośrodku. Najlepsze prace nagrodzimy na początku lutego udając się do zwycięzców.

 

Autor tekstu: Grupa inicjatywna Projektu Solidarności przy wsparciu Jakuba Gertnera

Autor zdjęć: Jakub Gertner – wychowawca OSiW w Grudziądzu, osoba wspierająca w projekcie

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron