Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dar Serca od uczestników OSiW OHP w Tczewie

Karol Mulik uczestnik OSiW w Tczewie, to już dość rozpoznawalna postać w środowisku Ochotniczych Hufców Pracy.

Pełnił funkcje w zarządach ogólnopolskich młodzieżowych organizacji w OHP, był laureatem wielu konkursów zarówno na szczeblu lokalnym, wojewódzkim, jak i centralnym, inicjatorem licznych ogólnopolskich inicjatyw.

Aleksander Mehlberg również uczestnik OSiW w Tczewie, po długotrwałym, burzliwym okresie adaptacji, przyswajającym wartości, normy, zasady, wzory zachowania dominujące w społeczności OHP, obecnie jedna z wyróżniających się postaci tczewskiego Ośrodka. Odnoszący sukcesy w współzawodnictwie o zasięgu lokalnym i wojewódzkim. Biorący udział w wielu organizowanych przez placówkę przedsięwzięciach wychowawczych. Tak po krótce przybliżyć można bohaterów niniejszego artykułu.

W dniu 22 grudnia 2020 r., po wcześniejszej telefonicznej konsultacji z przedstawicielem Zarządu Fundacji AD VITAM Fundacja dla Życia, Wojciechem Drzeżdżon uczestnicy przekazali na rzecz organizacji, nagrody uzyskane w wyniku rozstrzygniętych konkursów, dzieląc się tym samym swoimi sukcesami z innymi.

Karol przekazał nagrodę rzeczową w postaci głośnika telewizyjnego uzyskaną za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Papieskim 2020, a Aleksander podzielił się wygraną w konkursie na kartkę i stroik bożonarodzeniowy przekazując bon towarowy o wartości 100,00 zł.

„To kim teraz jestem, co osiągnąłem, moje sukcesy, radość, umiejętność podnoszenia się po porażkach, doświadczenia i niewymierne zyski zawdzięczam wychowawcom, którzy są swoistego rodzaju prekursorami zmian mojej osobowości. Byłem zły. Teraz droga, którą podążam prowadzi mnie do spokoju, szacunku i niekończących się możliwości. Zdarzają się na niej zakręty, ale zawsze mogę liczyć ze strony kadry Ośrodka, na pomocną ich dłoń. Mam wielki dług w stosunku do tych osób. Aleks chyba myśli podobnie, wiem kim był w przeszłości, a jaki jest teraz, zapewne dlatego odczuwa on potrzebę dzielenia się tym co posiada, co zdobył dzięki ciężkiej pracy i wsparciu wychowawców” – stwierdził Karol Mulik w czasie spotkania z przedstawicielem fundacji.

 

Autor tekstu i zdjęć: Katarzyna Kiełpińska

 

Zdjęcie nr 1: Przekazanie na rzecz Fundacji AD VITAM Fundacja dla Życia, nagród uzyskanychprzez uczestników OSiW Tczew w wyniku rozstrzygniętych konkursów

 

Zdjęcie nr 2: Pamiątkowe zdjęcie z przedstawicielem Zarządu Fundacji AD VITAM Fundacja dla Życia, Wojciechem Drzeżdżon.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron