Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dni doradcze EURES w MOPS w Wasilkowie

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wasilkowie odbyło się kolejne już spotkanie zorganizowane w ramach trwającej kampanii informacyjnej Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) na temat pracy sezonowej w państwach członkowskich UE/EFTA.

Uczestnicy spotkania zostali poinformowani na jakich zasadach funkcjonuje holenderska organizacja LTO, do której należy portal Seasonalwork.NL.

Oferty pracy sezonowej przekazywane za pośrednictwem Europejskich Służb Zatrudnienia w Holandii, wzbudzają duże zainteresowanie wśród osób, które poszukują bezpiecznej i legalnej pracy sezonowej w Holandii. Seasonalwork.NL jest to strona internetowa z ofertami pracy bezpośrednio od pracodawców holenderskich i bazą zarejestrowanych CV kandydatów szukających pracy w Holandii w branży rolno-ogrodniczej.

Pracodawcy holenderscy ogłaszają na portalu swoje oferty pracy oraz poszukują  kandydatów do pracy. Osoby zainteresowane  pracą w Holandii mogą złożyć aplikację na wybraną ofertę pracy, jak również zarejestrować swoje CV. Portal proponuje: rejestrację CV online, różnorodne oferty pracy w Holandii, legalne zatrudnienie w branży rolno-ogrodniczej, pracę sezonową lub na cały rok, zatrudnienie bezpośrednio u pracodawcy, informacje na temat pracy i życia w Holandii.

Podczas spotkania przypomniano też, iż pracownikom sezonowym przysługują prawa pracownicze w państwach członkowskich, zgodnie z unijnymi i krajowymi przepisami prawnymi regulującymi pracę sezonową oraz przedstawiono aktualne oferty pracy sezonowej w Holandii.

Na koniec spotkania doradca EURES z Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Białymstoku odpowiadał na pytania osób zainteresowanych pracą sezonową oraz warunkami życia i pracy w Holandii.

 

W ramach kampanii informacyjnej ELA planowane jest kolejne spotkanie poświęcone tematowi bezpiecznych wyjazdów do pracy sezonowej oraz prawa pracy pracowników sezonowych już 18 października 2021 r. o godz. 10:00 w MOPS w Wasilkowie.

 

Wszystkich zainteresowanych  zapraszamy!

 

#EURESjobs
#Rights4AllSeasons
#jobseekers
#jobshiring

 

Autor tekstu: Agnieszka Kruszewska – doradca EURES z PWK OHP

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron