Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Doradcy zawodowi promują ECAM

Dnia 02.11.2021r. doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Jeleniej Górze przeprowadzili zajęcia dla młodzieży uczącej się w Szkole Podstawowej w Podgórzynie.

Celem zajęć było nie tylko przybliżenie zagadnień związanych ze współczesnym rynkiem pracy i doradztwem edukacyjno – zawodowym, ale również promowano Elektroniczne Centrum Aktywizacji Zawodowej.

Elektroniczne Centrum Aktywizacji Zawodowej to system teleinformatyczny prowadzony przez Ochotnicze Hufce Pracy, dzięki któremu młodzież może otrzymać konkretne informacje możliwościach kształcenia, podnoszenia umiejętności zawodowych, a także otrzymać pomoc w znalezieniu pracy.

Młodzież z pełnym zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach, zadawała dużo pytań, na które doradcy zawodowi udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Zajęcia wyraźnie pokazują, że młodzież w większości jest świadoma, jaka jest możliwość wyboru dalszego kształcenia lub dalszej drogi zawodowej. Młodzież miała też okazję zapoznać się z zadaniami, czynnościami
i środowiskiem pracy poszczególnych zawodów, którymi byli zainteresowani.

 

Autor tekstu: Dorota Szukiel  – doradca zawodowy MCIZ Jelenia Góra


Widok zawartości stron Widok zawartości stron