Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Droga do lasu

W dniu 21.02.2020 r. uczestnicy 16-10 Hufca Pracy w Policach wybrali się na rajd pieszy wędrowniczy po Puszczy Wkrzańskiej.

Wędrówkę organizowała firma pod nazwą „ Droga do lasu” specjalizująca się w warsztatach survivalowo-przyrodniczych.

Tematem przedsięwzięcia były poszukiwania śladów i tropów zwierząt, a także ciekawostki dotyczące szeregu zmian zachodzących w lesie w okresie zimowo - wiosennym. Młodzież z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brała udział w zadaniach i aktywnie uczestniczyła we wszystkich etapach wyprawy.

Pierwszym etapem wyprawy były znaleziska śladów zwierząt. Uczestnikom udało się zidentyfikować trop sarny oraz dzika, z czego byli bardzo dumni. Wspólnie z przewodnikiem odkrywali tajemnice roślinności, która już wybudza się z zimowego snu. Jednym z zadań były poszukiwania żywicy oraz igieł sosny, które przydały się do zaparzenia herbaty w końcowej części wyprawy.

Trasa, która została pokonana podczas wędrówki liczyła ponad 7 kilometrów i przebiegła w atmosferze zabawy i zdobywania nowych doświadczeń. Przedsięwzięcie przyczyniło się do pogłębienia przez uczestników wiedzy dotyczącej świata przyrody. Młodzież już planuje kolejną wyprawę w głąb lasu.

 

Autor tekstu i zdjęć: Aleksandra Lipska p.o. komendanta 16-10 Hufca pracy w Policach

Odnalezienie tropu dzikich zwierząt

Przygotowanie herbaty z nasion i igieł sosny

Uczestnicy na tropie śladów

Pokaz szkieletów zwierząt, poroża sarny


Widok zawartości stron Widok zawartości stron