Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Działamy w Europejskim Korpusie Solidarności

Od kwietnia bieżącego roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania 15-5 w Chraplewie realizowany jest projekt „Wiklina – sztuka i rzemiosło”.

Pomysłodawcami i realizatorami działań są młodzi wychowankowie ośrodka, pracujący pod okiem doświadczonej kadry. Chociaż nie wszyscy członkowie grupy inicjatywnej kształcą się w zawodzie koszykarz – plecionkarz, to każdy z nich pragnie przybliżyć ten oryginalny rodzaj rękodzielnictwa, jak najszerszemu gronu osób.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji i  umiejętności rzemieślniczych jego uczestników oraz rozwój kulturalny lokalnej społeczności. Planowana wystawa prac i  warsztaty praktyczne, umożliwią poznanie sztuki plecionkarstwa wszystkim zainteresowanym.

Przeprowadzone do tej pory spotkania twórcze w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Chraplewie stworzyły uczestnikom projektu okazję nie tylko do rozwinięcia dotychczasowych umiejętności, czy też nabycia nowych, ale również do kreatywnego spędzania czasu wolnego.

Projekt „Wiklina – sztuka i rzemiosło” realizowany jest w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności i potrwa do końca sierpnia 2021 r.

 

 

Autor tekstu: Monika Zawisza

Autor zdjęć: Katarzyna Wachowiak, Daria Jankowiak

 

Zdjęcia 1-6: Przedstawiają uczestników podczas realizacji projektu „Wiklina – sztuka i rzemiosło”.

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron