Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dzień Dziecka w Człuchowie

W dniu 28 maja 2021 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Człuchowie odbyły się obchody Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień to powszechnie znane i obchodzone w wielu krajach święto.

Żeby ten dzień był niezapomniany, wystarczą dobre chęci, zapał i gros pomysłów. Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności, poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich, bo je kochamy,  bo są dla nas najważniejsze.

Nasz ośrodek w ten szczególny dzień zaprosił dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Jacka i Agatki w Człuchowie. Dla wszystkich dzieci, które przybyły pod opieką swoich sympatycznych pań z przedszkola czekało wiele atrakcji. Zaproponowaliśmy naszym małym i jakże sympatycznym gościom liczne gry, konkursy i zabawy, które odbywały się przy dźwiękach radosnej muzyki. Z początku lekko zawstydzone i nieśmiałe przedszkolaki, szybko zrozumiały, że to ich Święto i z tej okazji ochoczo rzuciły się w wir zabawy. Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach prowadzonych przez kadrę ośrodka i bawiły się w liczne gry m.in. ,,Pająk i muchy’’, ,,Chodzi lisek koło drogi’’, ,,Jedzie pociąg z daleka’’, ,,Wyścig do piłki’’, ,,Przeciąganie liny’’, ,, Piłka parzy’’, ,,Noszenie jajka na łyżce’’, czy ,,Gorące krzesło’’. W trakcie zabawy nie było przegranych, wszyscy wygrywali!

Nad dobrym samopoczuciem naszych przemiłych gości zadbały panie pracujące na kuchni oraz uczestnicy kształcący się w zawodzie kucharz, którzy przygotowali pyszne jedzenie i przekąski w postaci naleśników, sandwichy, tostów, gofrów z bitą śmietaną oraz frytek. Dzieci miały również do dyspozycji słodycze, owoce oraz napoje do ugaszenia pragnienia po licznych zabawach, w których brały udział. To nie był jednak koniec atrakcji, które przygotowaliśmy z myślą o nich. Dzięki współpracy naszego ośrodka z lokalnymi instytucjami specjalne pokazy przygotowali dla nich Policjanci z Posterunku Powiatowej Policji, Strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej oraz Ratownicy z Pogotowia Ratunkowego w Człuchowie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i ciekawością przyglądali się wszystkim pokazom oraz słuchali informacji o codziennej pracy strażaków, policjantów i ratowników, co skutkowało całą lawiną ciekawych, a czasami zabawnych pytań.

Ważnym elementem edukacyjnym podczas spotkania z policjantami dla dzieci były informacje o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia, jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego, czy jak postępować w kontaktach z osobami obcymi. Ratownicy medyczni przekazali dzieciom wiedzę jak rozpoznać osobę nieprzytomną i co zrobić zanim przyjedzie karetka pogotowia oraz poznali zasady udzielania pierwszej pomocy. W trakcie spotkania ze strażakami dzieci dowiedziały się, że ich praca nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas akcji innych służb. Strażacy zapoznali także przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, oraz zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru.

Dużo frajdy wszystkim dzieciom sprawiła szczególnie możliwość założenia hełmu strażackiego, usłyszenia i zobaczenia sygnałów świetlno-dźwiękowych, obejrzenia wnętrz pojazdów, czy polania wodą z węża strażackiego. Było wesoło, kolorowo, i muzykalnie, a z twarzy naszych małych gości nie schodził uśmiech! Z pewnością przedszkolaki codziennie otrzymują wiele ciepła i miłości od swych rodziców i dziadków to jednak w tym dniu ich pobyt u nas dostarczył im wiele cudownych chwil i zadowolenia, które z pewnością zapamiętają na długo, co wszyscy widzieliśmy na ich roześmianych i szczęśliwych buziach. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki w postaci słodyczy.

Drogie Dzieci, z okazji Waszego święta cała kadra Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Człuchowie życzy Wam spełnienia waszych najskrytszych marzeń i pragnień!

 

Autor tekstu: Janusz Wilczek – wychowawca w OSiW Człuchów

Autor zdjęć: Pracownicy OSiW Człuchów

 

Zdjęcie nr 1: Straż i dzieci

 

Zdjęcie nr 2: Pogotowie i dzieci

 

Zdjęcie nr 3: Policja i dzieci

 

Zdjęcie nr 4: Zabawy

 

Zdjęcie nr 5: Przeciąganie liny 

 

Zdjęcie nr 6: Smaczny poczęstunek dla dzieci

 

Zdjęcie nr 7: Wspólne zdjęcie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron