Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dzień Edukacj Narodowej w Kolnie

Historia Dnia Nauczyciela w Polsce ma swoje początki w 1957 roku i upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela. Nauczyciel ma za zadanie nie tylko uczyć, lecz również wychowywać. Rozwija pasje ducha i poszerza uczniowskie horyzonty. Ważnym czynnikiem jest uznany wzorzec, bo tylko wtedy, gdy oddamy mu się całkowicie stworzyć jesteśmy w stanie nową wizję społeczeństwa.

13 października Hufiec Pracy w Kolnie celebrował Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w Zespole Szkół Technicznych im. Teofila Kubraka w Kolnie odbył się uroczysty apel. Następnie uczestnicy oraz wychowawcy hufca wręczyli nauczycielom symboliczne kwiaty, by tym samym wyrazić swoją wdzięczność za ich trud włożony w kształcenie i pomoc w zdobyciu upragnionego zawodu. Młodzi ludzie kierowali wiele ciepłych słów i życzeń w stronę nauczycieli oraz wychowawców, czemu oczywiście towarzyszyło mnóstwo uśmiechu i wzruszeń.

Akcja miała na celu ukazanie znaczenia i roli pracy nauczyciela oraz rozbudzanie uczucia wdzięczności i szacunku dla pracowników oświaty.

 

Autor tekstu: Agnieszka Duda- st. wychowawca HP Kolno

Autor zdjęć: Mateusz Baczewski- stażysta HP Kolno

 

 

Zdjęcie nr 1: Tablica z sentencją dla nauczycieli w ZST Kolno

 

Zdjęcie nr 2: Uczestnicy HP Kolno podczas wręczania kwiatów nauczycielom

 

Zdjęcie nr 3: Uczestnicy i wychowawcy HP Kolno z Panią Dyrektor K. Kleczyńską

 

Zdjęcie nr 4: Uczestnicy HP Kolno z nauczycielem

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron