Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dzień Gier Planszowych w Przemkowskim Hufcu Pracy

Dzień Gier Planszowych” to coroczne święto miłośników gier planszowych obchodzone w miesiącu październiku.

Tym sposobem w Hufcu Pracy w Przemkowie mieliśmy przyjemność przeżycia pełnych emocji, niespodziewanych zwrotów akcji i niezapomnianych wrażeń przy planszowych rozgrywkach.

Gry planszowe bardzo dobrze stymulują logiczne myślenie i pomysłowość, rozwijają zdolność współpracy w grupie oraz ćwiczą refleks. Chętni Uczestnicy zostali zaproszeni na planszową rywalizację. Młodzieży zostały zaproponowane następujące gry: gra słowna „Mistrz słowa”, gra logiczna „Logix”, znana i lubiana gra planszowa „Chińczyk” oraz wymagająca strategii i przemyślenia „Warcaby – Młynek”. Największym powodzeniem cieszyła się gra „Chińczyk”, która wśród naszej młodzieży jest najbardziej popularna. Zaangażowanie, radość i chęć rywalizacji dało się mocno wyczuć. Nikt nie złamał żelaznej zasady fair-play.  Jednocześnie dzięki takim akcjom uczestnicy mieli okazję wspólnie się poznać i zintegrować.

Z dzisiejszego dnia młodzież wysunęła bardzo istotny i niewątpliwie trafny wniosek - gry planszowe czy umysłowe rozgrywki to fajna forma rozwijania pasji, zainteresowań i spędzania wolnego czasu, nawiązując przy tym nowe znajomości. Na koniec wszyscy pogratulowali sobie nawzajem wytrwałości i uczciwości w grze.

Młodzież z 1-13 Hufca Pracy wraz z Kadrą mieliśmy okazję pierwszy raz w tym roku organizować i świętować „Dzień Gier Planszowych”. Emocje towarzyszące rozgrywkom na długo zapadną w naszą pamięć. Do następnego razu!

 

Autor tekstu: Monika Widera – wychowawca 1-13 HP Przemków

Autor zdjęć: Kamila Bielak – wychowawca 1-13 HP Przemków

 

Zdjęcia nr 1-2: Młodzież z 1-13 Hufca Pracy w Przemkowie podczas udziału w grach planszowych

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron