Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dzień Kobiet w HP Polkowice

W dniu 08.03.2022r. w Hufcu Pracy w Polkowicach odbyło się spotkanie z Doradcą Zawodowym i Pośrednikiem Pracy.

W trakcie spotkania męska reprezentacja naszych uczestników rozdała kwiaty z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy wiedzą, że ten dzień jest bardzo wyjątkowy dla wszystkich dziewczyn i kobiet. Dziewczynki były zachwycone zachowaniem i postawą swoich kolegów.

Podczas spotkania młodzieży została przekazana wiedza na temat historii i tradycji związanych z tym świętem. Historia tego święta jest niezwykle bogata i sięga starożytnego Rzymu, w którym w pierwszy dzień marca obchodzono Matronalia. Było to święto poświęcone macierzyństwu i płodności. Wszyscy mężowie obdarowywali tego dnia swoje żony prezentami oraz spełniali ich życzenia, w wielu domach niewolnice miały tego dnia wolny dzień. W czasach nowożytnych jako pierwsze zaczęły świętować Dzień Kobiet Amerykanki w roku 1909. Dwa lata później zwyczaj ten przywędrował do Europy. Datę 8 marca przyjęto w roku 1922 i było to święto poświęcone równouprawnieniu kobiet, które walczyły o prawo do głosowania oraz zatrudnienia.

Nasi uczestnicy pamiętali nie tylko o swoich koleżankach wręczając symboliczny kwiat, ale również o nauczycielkach i o Paniach z kadry HP Polkowice, za co im serdecznie dziękujemy. Dzisiejszego dnia wracamy do domu z kwietkiem w ręku, uśmiechem na twarzy i radującym się sercem. Ahh te nasze chłopaki.

 

Autor tekstu: Marta Wrona Wychowawca 1-23 HP Polkowice

Autor zdjęć: Monika Zamojska Wychowawca 1-23 HP Polkowice

 

Zdjęcia nr 1-4: Migawki ze spotkania w Dniu Kobiet w jednostce 1-23 HP Polkowice

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron