Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji Narodowej w Polkowicach

„Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, nauka wydaje się kluczem do przetrwania. Zarówno dla naszej planety, jak i nas samych jako narodu oraz naszego dobrobytu i bezpieczeństwa. Nadszedł czas, byśmy znowu naukę zaczęli traktować jako jedną z najważniejszych dziedzin życia”. Barack Obama

Polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela]. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisłwa II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.
Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Przez wiele lat to święto nazywane było Dniem Nauczyciela i to określenie jest pośród młodzieży popularniejsze. Jest to szczególny dzień - to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. Wiemy, że ludzi zaangażowanych w nauczanie i wykształcenie naszej setki uczestników jest bardzo dużo.

W przeddzień tego święta uczestnicy wykonali piękną gazetkę w sposób artystyczny, która zdobi wejście do naszej jednostki. Przy wejściu do hufca młodzież również wyeksponowała plakat
z życzeniami dla nauczycieli.

W naszej jednostce dzięki zaangażowaniu uczestników i kadry od zawsze upamiętniamy, dbamy i wspieramy edukację oraz wszystkich nauczycieli. Dlatego też w ten tak ważny dzień jakim jest „Dzień Nauczyciela” czyli „Dzień Edukacji Narodowej”  uczestnicy 1-23 Hufca Pracy oraz Kadra chciała życzyć wszystkim nauczycielom, wychowawcom, instruktorom i pracownikom dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości oraz samych pogodnych dni i nieustającej pogody ducha.

 

„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.” M. Twain

 

Autor tekstu oraz zdjęć: Paulina Wójtowicz – stażystka, HP Polkowice

 

Zdjęcie nr 1:  Młodzież przy gazetce artystycznej.

 

Zdjecie nr 2: Życzenia dla wszystkich nauczycieli


Widok zawartości stron Widok zawartości stron