Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dzień Papieski – Dzień Patrona OHP

16 października 1978 r. – to data doskonale znana wszystkim Polakom. W tym dniu Kardynał Karol Wojtyła zostaje wybrany na biskupa Rzymu i przyjął imię Jan Paweł II. W całym kraju został przyjęty z ogromną radością i nadzieją.

22 października papież z dalekiego kraju oficjalnie rozpoczyna swój pontyfikat słowami: „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Jan Paweł II, ze względu na liczne pielgrzymki, obejmujące wszystkie kontynenty, został zapamiętany jako papież pielgrzym i przyjaciel młodzieży.

W 43 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Ojca Świętego delegacja młodzieży Hufca Pracy w Suwałkach ucząca się w Wielozawodowej Szkole Branżowej I Stopnia w Suwałkach oddała hołd wielkiemu Rodakowi oraz patronowi OHP składając symboliczną wiązankę kwiatów  przed jego pomnikiem.

Podczas zajęć wychowawczych młodzież zaś czytała fragmenty wierszy Karola Wojtyły oraz obejrzała film  pt. „ Karol – Człowiek ,który został papieżem”. Po zakończonej projekcji filmu uczestnicy  stwierdzili, że był to człowiek wyjątkowy, który kochał bliźnich i nieważne jakiego byli koloru skóry oraz wyznania. Była to postać ponadczasowa i wzór do naśladowania w dzisiejszych czasach.

Ta wyjątkowa lekcja wychowania była źródłem wzruszenia i refleksji nad wartością patriotyzmu oraz wiary w codziennym życiu.

 

Autor tekstu i zdjęcia: Robert Maciejewski – st. wychowawca Hufca Pracy w Suwałkach

 

 

Zdjęcie nr 1, 2:  Delegacja młodzież przed pomnikiem Jana Pawła II

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron