Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dzień Przedsiębiorczości w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Słupsku

Dnia 22 marca 2023 r. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Słupsku uczestniczyło w Dniu Przedsiębiorczości 2023, programie edukacyjnym, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Przedsięwzięcie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

W tym dniu CEiPM w Słupsku w swojej siedzibie gościło 4 uczennice z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Baczyńskiego w Słupsku. Spotkanie rozpoczęła Pani Agnieszka Bondarenko - Dyrektor CEiPM w Słupsku, witając serdecznie przybyłych gości. Następnie opowiedziała czym zajmuje się Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Słupsku. Młodzież na „własnej skórze” poznała działania naszej jednostki. Pani dyrektor zaproponowała krótkie ćwiczenie „6 typów osobowości zawodowej J. Hollanda”. Dziewczęta po wypełnieniu testu uzyskały informacje, które będą im bardzo przydatne w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i rozwoju kariery zawodowej.

Następnie specjalista ds. rozwoju zawodowego przedstawiała prezentację multimedialną, w której omówiła stanowiska pracy w pionie rozwoju zawodowego w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Słupsku: doradcy zawodowego, pośrednika pracy, specjalisty ds. rozwoju zawodowego, specjalisty ds. programów i specjalisty ds. refundacji. W kolejnym etapie imprezy nastąpiło osobiste spotkanie uczennic z poszczególnymi pracownikami rozwoju zawodowego. Każdy z pracowników opowiedział o pracy, którą wykonuje na swoim stanowisku i o własnej ścieżce kariery.

Spotkanie uczennic IV LO w Słupsku z kadrą rozwoju zawodowego w CEiPM w Słupsku było okazją do zweryfikowania wyobrażenia o OHP. Dzięki takiemu przedsięwzięciu młodzież mogła poznać specyfikę pracy w CEiPM w Słupsku, dowiedziała się o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania obowiązków na danych stanowiskach.

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć szkołę w kształtowaniu przedsiębiorczych postaw uczennic.

 

Autor tekstu: Anna Kucharska – specjalista ds. rozwoju zawodowego

Autorzy zdjęć: Krzysztof Müller – specjalista ds. programów / Anna Kucharska

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron