Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Egzamin Zawodowy Praktyczny w HP 1-34 Ziębice

W dniu 14 – 15 kwietnia w Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Ząbkowicach Śląskich odbył się egzamin praktyczny zawodowy dla uczestników Hufca Pracy 1-34 Ziębice kształcących się w zawodzie murarz-tynkarz.

Uczestnicy mieli za zadanie przygotowane powierzchni pod malowanie oraz malowanie ścian. Podczas pracy widać było, że nasi uczestnicy wiedzą co robić i, że dobrze wykorzystali 3 lata nauki u pracodawców. Czas spędzony na nauce nie zawsze bywa łatwy jednak należy pamiętać, że praca uszlachetnia i człowiek nie jest w stanie prawidłowo egzystować bez pracy.

Murarz – tynkarz zajmuje się wznoszeniem ścian z cegieł, kamieni, elementów betonowych, gipsowych, ceramicznych i innych materiałów budowlanych, wykonywaniem schodów, filarów, stropów, wykuwaniem otworów, tynków zewnętrznych i wewnętrznych (wapiennych, cementowych, żywicznych, alabastrowych) oraz tynków suchych (np. płyty gipsowe) na ściany i stropy budowli.


Do zadań murarza - tynkarza należy: wykonywanie robót murarskich i budowlanych zgodnie z dokumentacją techniczną budowli i normami, dobór materiałów i narzędzi do wykonania robót, murowanie konstrukcji budowlanych, tynkowanie ścian z użyciem własnych zapraw tynkarskich lub gotowych mieszanek, wykonywanie remontów budynków, rozbiórki murowanych konstrukcji budowlanych, ocenianie jakości wykonanych robót murarskich i tynkarskich. Jest to zawód, w którym cały czas są poszukiwani pracownicy ponieważ rynek deweloperski bardzo szybko się rozwija.

Nasi uczestnicy podejmując decyzje o kształceniu się w tym zawodzie wiedzieli, że podjęli dobry wybór i mają teraz fach w ręku. Naszym uczestnikom pozostaje życzyć powodzenia na egzaminie teoretycznych, który odbędzie się w połowie maja.

 

Autor tekstu: Klaudia Kaczorowska – wychowawca HP 1-34 Ziębice

Autor zdjęcia: Małgorzata Bukowska – wychowawca HP 1-34 Ziębice

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron