Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Egzaminy zawodowe w Polkowicach

W dniu 22 czerwca 2021 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyły się egzaminy zawodowe w zawodach sprzedawca i ślusarz.

Uczestnicy 1-23 HP Polkowice w trakcie egzaminu wykorzystali najnowszą technologię komputerową – każdy ze zdających zasiadał przed wyznaczonym stanowiskiem komputerowym i w ciągu 60 min musiał odpowiedzieć na 40 zamkniętych pytań, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z czego tylko jedna odpowiedź była prawidłowa.

Także kadra OHP przeżywała emocjonalnie stres młodych ludzi, którzy przed wejściem na salę, ściskając w ręce dowód osobisty i czarny długopis, zgłaszali się na kolejny egzamin w swoim życiu.

Przewodnicząca egzaminu przed wejściem rozdawała każdemu uczestnikowi kartkę z numerem do przydzielonego stanowiska komputerowego. Kiedy ostatni uczestnik wszedł na salę, z zapartym tchem i bijącym sercem czekałyśmy na pozytywne informacje.

Kadra wychowawcza już od maja czynnie włączyła się w przygotowanie młodzieży do końcowych egzaminów, jeszcze wczoraj, dzień przed egzaminem przychodziły do hufca uczestniczki rozwiązywać próbne egzaminy z minionych lat.

Młodzież po skończonym egzaminie przyszła do hufca pochwalić się wynikami.

Jesteśmy szczęśliwe bo wszyscy zdali!  My jako wychowawcy jesteśmy dumni z naszych uczestników, że tak świetnie się przygotowywali i byli pełni zaangażowani.

Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności i kwalifikacje zawodowe pomogą naszej młodzieży w znalezieniu się na rynku pracy.

Życzymy im dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym!

          

Autor tekstu i zdjęć: st. wychowawca  Eliza Dula

 

Zdjęcie nr 1: Młodzież podczas próbnych egzaminów

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron