Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Ferie z OHP w Górze

Ferie się skończyły, czas wracać do szkoły. Jednak chwile spędzone na spotkaniach organizowanych przez Hufiec Pracy w Górze na długo pozostaną w pamięci uczestników.

W trakcie ferii organizowane były zajęcia sportowe m.in. gry zespołowe. Tu prym wiedli chłopcy. Mogli wykazać się umiejętnościami i kondycją.

Dziewczyny skupiły się na warsztatach fotograficznych. Uczyły się podstaw fotografii. Zaczęły od ustalenia tematu projektu. Potem przygotowywały scenografię planu fotograficznego oraz dobierały odpowiednie rekwizyty i stroje dla modeli. Na koniec poznawały obsługę aparatów fotograficznych i lamp studyjnych. Efektem tych warsztatów były samodzielnie wykonane zdjęcia.

Młodzież z Hufca Pracy w Górze po raz trzeci przypomniała społeczności lokalnej, że 14 luty kojarzony z Dniem Zakochanym to także Dzień Miłości do Ojczyzny (Dzień Powstania Armii Krajowej - 14 lutego 1942 r.).  W tym dniu na ulicach miasta Góra można było zobaczyć młodzież w mundurach maszerującą z koszem wypełnionym ulotkami o Armii Krajowej oraz polskimi symbolami: jabłkami i czerwonymi różami. Spotkać można było także wiele osób, którym na widok mundurów z ich młodości zakręciła się łza w oku.

Głównym celem wspólnego spędzania ferii zimowych była aktywizacja młodzieży oraz integracja środowiska lokalnego.

 

Autor: Zofia Świerszcz - Komendant HP w Górze

Zdjęcia: Uczestnicy HP Góra


Widok zawartości stron Widok zawartości stron