Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Festiwal Dwóch Jezior

W dniach 8 - 9 lipca 2022 r. młodzież z Hufca Pracy 16-6 w Wałczu, brała udział w Festiwalu Dwóch Jezior. Głównymi organizatorami eventu był Urząd Miasta Wałcz, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałczu oraz Wałeckie Centrum Kultury.

W piątek wychowankowie wałeckiego hufca uczestniczyli w warsztatach florystycznych zorganizowanych przez Fundację „Planeta Kreatywna”. Podczas zabawy z plecenia wianków, poznawali sztukę artystycznego układania kwiatów. Z zaangażowaniem powstawały piękne kolorowe kompozycje.

 Florystyka okazała się ciekawym i kreatywnym  zajęciem, w towarzystwie kwiatów z możliwością podziwiania ich delikatności i piękna. Natomiast w sobotę, miłośnicy motoryzacji mieli na czym zawiesić oko, podczas wystawy pojazdów z epoki PRL-u. Obejrzeli również trening badmintona, zaprezentowany przez zaprzyjaźniony klub sportowy „BAD ZWA” podczas którego, chłopcy chętnie pomagali, roznosząc wodę i licząc punkty zawodników biorących udział w zawodach.

Na koniec w późnych godzinach wieczornych, młodzi ludzie udali się przed dużą scenę gdzie odbywały się koncerty. Tak też w pełni udało się wykorzystać dobrą wakacyjną pogodę, wspólnie spędzając wesoło czas.

 

Autor tekstu: Anna Gołąb – wychowawca

Autor zdjęcia: Barbara Czerwińska - wychowawca

 

 

Zdjęcie nr 1. Uczestniczka po warsztatach florystycznych.

 

Zdjęcie nr 2. Wychowawca Barbara Czerwińska po warsztatach florystycznych.

 

Zdjęcie nr 3-4. Uczestnicy biorący udział w wystawie pojazdów z wychowawcą Anną Gołąb.

 

 

Zdjęcie nr 5-6. Uczestnicy podczas gry badmintona.

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron