Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Finał akcji zbierania nakrętek dla Dawida Grzesiaka

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie nastąpił pozytywny finał akcji pomocowej dla Dawida Grzesiaka.

Z prawdziwą radością należy stwierdzić, że w akcji „zbierania nakrętek dla Dawida” udało nam się zgromadzić, aż 30 dużych worków, wypełnionych po brzegi nakrętkami. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację Dawida.

Pomagać można na wiele sposobów, np. wykonując bezinteresownie jakąś pracę, przekazując na jakiś cel środki finansowe czy też przekazując komuś nieodpłatnie jakieś dobra materialne. Można też pomagać, zbierając "śmieci"- takim przecież mianem można określić zużyte plastikowe nakrętki z butelek i innych pojemników po wodach, sokach, płynach, szamponach, herbacie, kawie, itp.

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Tegoroczna akcja przerosła najśmielsze oczekiwania. Nad przebiegiem inicjatywy w internacie Ośrodka czuwał uczestnik Krzysztof Lewoniuk i Piotr Jaskowski, uczniowie VIII klasy Szkoły Podstawowej. Za wspaniałą postawę podczas realizowanej akcji nagrodzono młodzież słodkimi ciasteczkami upieczonymi w trakcie praktyk zawodowych.

Podobno, dzięki akcji prawie w każdym domu podopiecznych wasilkowskiego Ośrodka pojawił się pojemnik, w którym gromadzi się kolorowe elementy plastikowych opakowań. To dodatkowy, pozytywny aspekt inicjatywy, którym jest wychowanie proekologiczne. Do takiej właśnie aktywności zachęcali wszystkich uczestników liderzy Klubu Aktywnych działającego w Radzie Młodzieży.

 

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Czajkowska wychowawca OSiW w Wasilkowie,

 

Zdjęcia nr 1-4: Uczestnicy w trakcie akcji

 

 

 

                                           


Widok zawartości stron Widok zawartości stron