Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Finał dwóch wojewódzkich konkursów

W dniu 10.04.2024 r. w auli Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu odbył się finał XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu BHP dla Młodzieży z OHP.

Organizatorami konkursu była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP oraz Państwowa Inspekcja Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu.

W konkursie wojewódzkim udział wzięło 21 uczestników OHP (zwycięzcy I miejsca z jednostek organizacyjnych OHP w województwie dolnośląskim). Konkurs odbył się w formie testu, którego pytania dotyczyły bezpieczeństwa  i higieny pracy z elementami prawa pracy oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Ostatecznie laureatką konkursu została Monika Jaroń z CKiW w Oleśnicy i to ona będzie reprezentowała województwo dolnośląskie na ogólnopolskim etapie konkursu. Drugie miejsce przyznano Karlinie Chamioło z 1-63 HP w Strzelinie, natomiast trzecie miejsce zdobyła Joanna Banaś - Politowska z 1-7 HP w Dzierżoniowie.

Podczas trwania konkursu zostały również ogłoszone wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego pn. „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy Młodzieży OHP”. Tematyka tegorocznej edycji konkursu plastycznego była związana z hasłem „Prace wzbronione pracownikom młodocianym”. Na konkurs zostało przesłanych 31 prac konkursowych z 19 jednostek OHP z terenu województwa dolnośląskiego. Wszystkie prace plastyczne spełniały kryteria konkursu i były na wysokim poziomie, dlatego wybór był bardzo trudny.

Ostatecznie komisja konkursowa postanowiła przyznać I miejsce Sylwia Kołodziej 1-13 HP Przemków, II nagrodę przyznano Wiktorii Brzeszcz z 1-30 HP Wałbrzych, natomiast na III miejscu uplasowała się Kornelia Krajewska z 1-38 HP Nowa Ruda.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a także upominki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestników udziału w konkursie i trzymamy kciuki za laureatkę na ogólnopolskim etapie konkursu.

 

Autor tekstu: Justyna Sobaś – główny specjalista DWK OHP

Autor zdjęć: Mikołaj Kłobuch – młodszy specjalista Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron