Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Finał Wojewódzkiego konkursu BHP dla młodzieży z OHP

W dniu 04.04.2023 r. w auli Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu odbył się finał XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu BHP dla Młodzieży z OHP.

Organizatorami konkursu była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP oraz Państwowa Inspekcja Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu.

 

W konkursie wojewódzkim udział wzięło 20 uczestników OHP (zwycięzcy I miejsca z jednostek organizacyjnych OHP w województwie dolnośląskim). Konkurs odbył się w formie testu, którego pytania dotyczyły bezpieczeństwa  i higieny pracy z elementami prawa pracy oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Po rozwiązaniu testu, młodzież uczestniczyła w spotkaniu z Panią Patrycją Kamińską – doradcą zawodu Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej we Wrocławiu, podczas którego przeprowadzono warsztaty zawodoznawcze nt. „Samopoznanie czyli jak odkryć swój wewnętrzny potencjał”. W tym czasie członkowie komisji konkursowej udali się na obrady.

 

Ostatecznie laureatką konkursu została Angelina Kazanecka z 1-40 HP w Świdnicy i to ona będzie reprezentowała województwo dolnośląskie na ogólnopolskim etapie konkursu. Drugie miejsce przyznano Alicji Kisiel z 1-1 OSiW w Mysłakowicach, natomiast trzecie miejsce zdobyła Liliana Rogalska z 1-3 HP w Bolesławcu.

 

Laureaci podium otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów konkursu. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a także świąteczne upominki przygotowane przez młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śl.

 

Podczas trwania konkursu zostały również ogłoszone wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego pn. „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy młodzieży OHP”. Tematyka tegorocznej edycji konkursu plastycznego była związana z hasłem „BHP a zagrożenia mojej pracy”.
W konkursie udział wzięli przedstawiciele 18 jednostek organizacyjnych OHP z terenu województwa dolnośląskiego, nadesłano 31 prac konkursowych. Wszystkie prace plastyczne spełniały kryteria konkursu i były na wysokim poziomie, dlatego wybór był bardzo trudny. Ostatecznie komisja konkursowa postanowiła przyznać I miejsce Karolina Siedlecka z 1-4 HP Wołów, II nagrodę przyznano Joanna Czuma z 1-1 OSiW Mysłakowice, natomiast na III miejscu uplasował się Fabian Prymak z 1-63 HP Strzelin.

 

Na zakończenie głos zabrała Pan Dariusz Mikosa – Z-ca Wojewódzkiego Komendanta OHP, który pogratulował wszystkim uczestnikom zaangażowania oraz udziału w konkursie, a także podziękował opiekunom oraz przedstawicielom Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu  za włożony trud w przygotowanie młodzieży do przedsięwzięcia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestników udziału w konkursie i trzymamy kciuki za laureatkę na ogólnopolskim etapie konkursu.

 

Autor tekstu: Justyna Sobaś – gł. specjalista DWK OHP

Autor zdjęć: Aleksandra Ługowska – młodszy specjalista Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu

 


 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron