Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Fryzjerka na ringu

Uczestnicy 11-20 Hufca Pracy w Bytowie kształcą się w wielu różnych zawodach. Ich pasje i zainteresowania są rozmaite, niekiedy wręcz zaskakujące.

Niektórzy pasjonują się literaturą, filmami, muzyką, inni zaś wolą szeroką gamę social mediów, a jeszcze inni wybierają sport. Jedna z uczestniczek zaskoczyła doborem dyscypliny sportowej, którą uprawia z wielkim zaangażowaniem.

Magda Lepak jest uczestniczką pierwszego roku i kształci się w zawodzie fryzjer. Bardzo lubi czesanie i układanie fryzur. Wybrany przez nią zawód bardzo jej się podoba. Gdy jednak odkłada nożyczki i szczotki, zakłada rękawice bokserskie i wchodzi na ring.

Magda trenuje średnio dwa razy w tygodniu. Zainteresowanie boksem zaszczepił w niej jej brat, który również uprawia tę dyscyplinę. Uczestniczka bytowskiego Hufca Pracy trenuje pod okiem Marcina Gruchały z Boxing Team Chojnice od około roku, a już może pochwalić się sukcesami. Magda zdobyła brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Boksie. Dziewczyna walczy w kategorii wagowej do 50 kg i wiekowej do 16 roku życia.

Jak sama podkreśla, treningi na ringu są jej pasją, czerpie z nich radość i ogromną satysfakcję. Śmieje się, że boks już od pierwszych chwil wszedł jej w nawyk. Treningi wzmacniają jej kondycję i odporność. Zaś nauka właściwej techniki walki na ringu uczy cierpliwości, koncentracji i skrupulatnego dążenia do celu. Walka wyzwala poczucie wolności, ale jednocześnie uczy pokory.

Dzięki uprawianiu sportu, młodzież uczy się pokonywać własne ograniczenia. Daje to możliwość wyrażania siebie w sposób niewerbalny. Kadra 11-20 Hufca Pracy nieustannie kibicuje wszystkim uczestnikom zaangażowanym w aktywność fizyczną, bo jak powszechnie wiadomo, sport to zdrowie.

 

Autor tekstu: Kamila Bożek – wychowawca w 11-20 HP w Bytowie

Autor zdjęcia: Kamila Bożek – wychowawca w 11-20 HP w Bytowie

 

Kolaż zdjęć z albumu uczestniczki Magdy Lepak


Widok zawartości stron Widok zawartości stron