Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Fryzury karnawałowe w Kolnie

Rozpoczął się karnawał, zwany również „zapustami”. Charakteryzuje się tym, że to okres beztroskich zabaw, pochodów oraz balów karnawałowych, na które szykujemy się specjalnie, ubieramy piękne suknie, robimy mocniejszy makijaż i przygotowujemy włosy.

Tylko jak je ułożyć, żeby były bajkowe i doskonale pasowały do stylizacji? Odpowiedź na te pytanie uczestniczki mogły usłyszeć podczaszimowych zajęć z koła kosmetyczno- fryzjerskiego, które odbyły się 5 stycznia br. w Hufcu Pracy w Kolnie.

Podczas spotkania dziewczęta dowiedziały się jaką fryzurę należy wybrać, aby pozostać w kanonach mody i zachwycić swoim wizerunkiem. Uczestniczki upinały włosy w kompozycje karnawałowe oraz poznawały techniki modelowania przydatne na co dzień (kręcenie, tapirowanie, prostowanie).

Uczestniczki Hufca Pracy w Kolnie chętnie biorą udział w zajęciach koła, które mają na celu pobudzanie do dbania o swoje ciało, włosy i higienę osobistą. Spotkania pozwalają na wspólną zabawę, wymianę doświadczeń kosmetycznych oraz rozwijają zainteresowania podopiecznych.

 

Autor tekstu: Milena Samul - wychowawca HP

Autor zdjęć: Agnieszka Duda- wychowawca HP

 

 

Zdjęcie nr 1: Uczestniczka A. Stachelska podczas wykonywania fryzury

 

Zdjęcie nr 2: Wykonywanie fryzury z zastosowaniem karbownicy

 

Zdjęcie nr 3: Uczestniczka J. Marchewka  z wychowawcą

 

Zdjęcie nr 4: Fryzura karnawałowa


Widok zawartości stron Widok zawartości stron