Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Gdyńska Giełda Szkół i Zawodów

W dniach 12 i 13.04.2021 r. Młodzieżowe Centrum Kariery w Gdyni (CEiPM Gdańsk) oraz 11-12 Hufiec Pracy w Gdyni na zaproszenie Pani Emilii Koniuszewskiej wzięły udział w Gdyńskiej Giełdzie Szkół i Gdyńskiej Giełdzie Zawodów organizowanej przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gdyni.

Z uwagi na panujące obostrzenia wydarzenia miały formułę online i dostępne były na stronach gdynia.pl i edukacja.gdynia.pl.

Wydarzenia skierowane były do uczniów kończących szkołę podstawową i ich rodziców. W ramach pierwszego dnia zorganizowana została Gdyńska Giełda Szkół, gdzie młodzież mogła m.in. zapoznać się z ofertą edukacyjną gdyńskich szkół ponadpodstawowych, skorzystać ze wsparcia doradców zawodowych, a rodzice mogli dowiedzieć się więcej o tym jak wesprzeć swoje dziecko w procesie rekrutacji do szkoły oraz sposobów jak porozumiewać się bez przemocy.

Drugiego dnia w ramach Gdyńskiej Giełdy Zawodów uczniowie i ich rodzice mogli zapoznać się z konkretnymi zawodami, które znajdują się w ofercie edukacyjnej gdyńskich szkół. Został także umieszczony cykl filmów o gdyńskich firmach rodzinnych, a także cenne informacje zawodoznawcze, które można zaczerpnąć z Niezbędnika Absolwenta.

Podczas obydwu wydarzeń przedstawiono ofertę jednostek OHP: Młodzieżowego Centrum Kariery w Gdyni, 11-12 Hufca Pracy w Gdyni, a także strony https://dokariery.pl/strona-glowna. Zostały zaprezentowane działania jednostek oraz realizowane przez nie aktywności pomocne w dalszej edukacji, a w przyszłości karierze zawodowej.

 

 

Autor tekstu: Sylwia Bara – pośrednik pracy w MCK w Gdyni

 

Zdjęcie nr 1: Gdyńska Giełda Szkół

Zdjęcie nr 2: Gdyńska Giełda Zawodów

Źródło zdjęć: https://edukacja.gdynia.pl

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron