Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Giełda Pracy dla obywateli Ukrainy w Ełku

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Ełku wzięło udział w Giełdzie Pracy dla obywateli Ukrainy zorganizowanej przez Urząd Miasta w Ełku.

W ramach tego przedsięwzięcia przebywający w Ełku obywatele Ukrainy mogli zapoznać się z możliwościami zatrudnienia na lokalnym rynku pracy. Była to dobra okazja do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych, zdobycia informacji jak poruszać się po naszym rynku, jak i gdzie szukać pracy i pomocy.

Niewątpliwym atutem wydarzenia była możliwość bezpośrednich rozmów z wystawcami, wśród których znaleźli się prywatni przedsiębiorcy oraz przedstawiciele Urzędu Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Biura Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta. Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Ełku. 

Jak relacjonuje doradca zawodowy OHP Beata Warsiewicz, młodzież pytała się zarówno o pracę tymczasową, jak i stałą oraz umawiała się na konsultacje indywidualne z doradcą i pośrednikiem pracy. Wielu rodziców rozmawiało też o wsparciu na rynku pracy dla swoich dzieci.

 

Autor tekstu i zdjęć: Beata Warsiewicz – doradca zawodowy MCK OHP w Ełku

Zdjęcie nr 1-4: Giełda Pracy dla obywateli Ukrainy, w której wzięli udział specjaliści MCK OHP w Ełku

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron