Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Giełda Pracy oraz wizyta studyjna w Bytowie

Poszukiwanie wymarzonej pracy, a z drugiej strony wyszukiwanie odpowiedniego kandydata to niełatwy i czasochłonny proces.

Dnia 24 maja 2022 roku Młodzieżowe Centrum Kariery w Bytowie zorganizowało Giełdę Pracy oraz wizytę studyjną dla uczniów klas III Szkoły Branżowej I Stopnia i osób poszukujących pracy.

Spotkanie odbyło się w siedzibie prężnie działającej Firmy Produkcyjno-Usługowo-Handlowej „Jereczek”, gdzie zaprezentowano ofertę pracy na stanowiskach: pracownik produkcji, brukarz i brygadzista. Kierownik przedsiębiorstwa w pierwszym etapie spotkania opowiedział o działalności i specyfice pracy w firmie, przedstawił zakres obowiązków, warunki zatrudnienia oraz system wynagradzania. Kolejnym etapem spotkania było oprowadzenie uczestników po terenie zakładu, gdzie znajduje się hala produkująca kostkę betonową i węzeł do wytwarzania betonu. Dodatkowym atutem przedsięwzięcia było zapoznanie młodzieży z działalnością firmy w terenie. Uczestnicy mieli możliwość zaobserwowania jak wygląda praca przy budowaniu, remontowaniu dróg i chodników.

Organizacja giełd pracy, wizyt studyjnych ma szczególne znaczenie dla młodych osób, które w ten sposób mają szanse przybliżyć się do środowiska pracodawców, co pozwoli im zdobyć pierwsze doświadczenie na rynku pracy.

 

Autor tekstu: Lucyna Trzebiatowska / Lucyna Błaszkowska – pracownicy MCK w Bytowie

Autor zdjęć: Lucyna Błaszkowska / Lucyna Trzebiatowska – pracownicy MCK w Bytowie

 

 

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy podczas Giełdy Pracy.

 

Zdjęcie nr 2-5: Uczestnicy podczas zwiedzania firmy.

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron