Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Giełda pracy w Ząbkowicach Śląskich

W życiu każdego człowieka przychodzi moment znalezienia i podjęcia pierwszej pracy. Jest to bez wątpienia, zadanie niełatwe i bardzo stresujące, szczególnie dla młodej osoby, która nie posiada doświadczenia zawodowego.

Jak wszyscy wiemy młodym ludziom własna przyszłość nie jest obojętna. Starają się oni zacząć stawiać swoje pierwsze kroki w karierze zawodowej. Młodzież angażują się w różne akcje charytatywne, uczęszczają na zajęcia pozalekcyjne lub tworzą własne projekty. Chcą zdobywać, tak cenione, doświadczenie. Niestety wejście na rynek pracy oraz poruszanie się po nim nie jest czymś łatwym, szczególnie dla młodzieży bez doświadczenia. Dlatego też młodzież OSiW w Ząbkowicach Śląskich otrzymała możliwość udziału w Giełdzie Pracy zorganizowanej przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Ząbkowicach Śl. Dla uczestników ośrodka, którzy w niedalekiej przyszłości będą wchodzić na rynek pracy były to zajęcia o charakterze poglądowym, młodzież obserwowała jak przebiega i z jakich etapów składa się Giełda Pracy, ale również dowiedzieli się jak przygotować się do uczestnictwa w Giełdzie Pracy.  

Giełda pracy to przedsięwzięcie, które organizowane jest przez przedsiębiorstwo lub organizację i ma na celu zainicjowanie okazji w kontekście spotkania osób, które poszukują pracy z przedsiębiorstwami poszukującymi pracowników. Udział w giełdzie pracy ma wiele korzyści dla pracownika. Do najważniejszych można zaliczyć możliwość nawiązania kontaktu z przedsiębiorstwami operującymi zarówno na europejskim, jak i międzynarodowym rynku, możliwość porównania różnorodnych przedsiębiorstw przede wszystkim pod względem atrakcyjności oferowanej przez nich pracy, możliwość przeprowadzania osobistej rozmowy z potencjalnym pracodawcą (poznanie klimatu oraz kultury danej organizacji, szczegółów związanych z oferowaną pracą) – obserwowanie przedstawicieli przedsiębiorstw i tego w jakich słowach wypowiadają się oni o atmosferze pracy, ewentualnie wartościach określonej firmy, dają wiedzę, której nie sposób wywnioskować np. z zamieszczonego ogłoszenia w Internecie.

Ponadto w trakcie giełdy pracy potencjalny pracownik ma możliwość złożenia osobiście aplikacji u wybranych przedstawicieli firm oraz możliwość szybkiej oceny, które z przedsiębiorstw, organizacji będzie odpowiadało naszym dążeniom w kontekście rozwoju kariery zawodowej.

 

Autor tekstu i zdjęcia: Renata Pierzak wychowawca OSiW OHP w Ząbkowicach Śląskich

 

Zdjęcie nr 1: Młodzież na Giełdzie Pracy z pośrednikiem pracy

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron