Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Giżycko: Projekt „Razem w formie”

Chcą udowodnić, że aktywność fizyczna nie zna granic wiekowych, a solidarność międzypokoleniowa może być najlepszym treningiem dla serca. Grupa młodzieży OHP z Giżycka wy-startowała z nowym projektem w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

„Razem w formie” to projekt uczestników z giżyckiego OHP, którzy za cel obrali sobie integrację międzypokoleniową poprzez aktywność fizyczną. Inicjatywa ta skupia dzieci ze świetlicy terapeutycznej oraz seniorów z Uniwersytetu III Wieku, tworząc przestrzeń, w której różnice wiekowe zacierają się, a na pierwszy plan wysuwa się radość z ruchu i wzajemnej nauki.

Seniorzy, z bagażem życiowego doświadczenia, staną się trenerami i mentorami dla młodszego pokolenia, ucząc ich nie tylko zasad gry w boccię, ale także ważnych lekcji o życiu, wytrwałości i pozytywnym myśleniu. Młodzież, z kolei wniesie świeżość, energię i otwartość, tworząc przestrzeń, w której każdy może czuć się ważny i potrzebny.

– „Razem w formie to nie tylko sportowe zmagania. To także wspólne wycieczki nordic walking, gdy tylko pozwoli pogoda oraz warsztaty malarskie. Bo przecież nie samym sportem człowiek żyje! Naszym zdaniem to świetny sposób na budowanie mostów między ludźmi – i to niezależnie od wieku" – mówi lider grupy.

Za nami już pierwsze spotkanie organizacyjne z coachem oraz szkolenie z doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery w Giżycku. Spotkania te umocniły fundamenty projektu, wprowadzając grupę projektową w świat wolontariatu i przedsiębiorczości. Ta wiedza i doświadczenie zdobyte na samym początku, staną się nieocenionym wsparciem w dalszym przebiegu projektu.

Magda, jedna z młodych inicjatorek projektu, podsumowuje to doskonale: „Jesteśmy podekscytowani tym, co przed nami. To niesamowite, że robiąc coś, co lubimy, możemy wpłynąć na życie innych”. Właśnie w tym tkwi całe piękno.

 „Razem w formie” to coś więcej niż kolejny projekt solidarnościowy – to manifest otwartości, wzajemnego szacunku i przekonania, że razem możemy osiągnąć więcej.

 

Autorka tekstu i zdjęć: Elżbieta Jabłońska

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron