Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Gołdap – finaliści z Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Finaliści 4 jednostek organizacyjnych Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP podczas Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie” mimo trudu i nieuniknionego stresu podczas zawodów praktycznych, jak i teoretycznych mieli zapewnionych mnóstwo atrakcji.

Wielkim atutem było miejsce w jakim organizowany był konkurs dla naszej młodzieży, bowiem nie tylko sam Gołdap znajdujący się bezpośrednio nad malowniczym jeziorem, ale całe mazury nazywamy Krainą Tysiąca Jezior. Wspaniałą wycieczkę, która miała w trakcie czterodniowego pobytu umilić nam czas zafundowała nam Komenda Głowna Ochotniczych Hufców Pracy – dając nam niezapomnianą możliwość zobaczenia Republiki Ściborskiej i wszystkich jej atrakcji.

Fakt, że nasza reprezentacja z Pomorza była mobilna pozwolił na skorzystanie prawie ze wszystkich pobliskich atrakcji znajdujących się na mapie Gołdapi. Pierwszym punktem oczywiście był rynek nocą, znajdujący się w samym centrum miasta. Urokliwe miejsce z kolorowymi fontannami naprawdę potrafi zrobić wrażenie, a sąsiadujący z nimi most jest ponoć najczęściej wybieranym miejscem przez młode pary na ślubne sesje.

Jak Gołdap to przecież i tężnie, a tam piękna promenada zdrojowa, pijalnie wód mineralnych i leczniczych oraz grota solna. Kolejnym punktem na naszej mapie była Wieża widokowa, najwyższe w Polsce Mosty – Stańczyki, jak również Grobowiec rodziny Farenheid w kształcie piramidy. Ważnym punktem wycieczki był Trójstyk Granic Polski-Litwy-Rosji znajdujący się w Wisztyńcu.

Na zakończenie całego konkursu oraz wycieczki zobaczyliśmy historyczne miejsce – Wilczy Szaniec, czyli główną kwaterę Adolfa Hitlera.

Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w zawodzie” w Gołdapi - był dla naszej młodzieży nie tylko podsumowaniem ich wiedzy i zmierzeniem się ze swoimi rywalami, ale zaowocował również nowymi przyjaźniami, pozwolił na poszerzenie wiedzy, zapoznanie się z historią i zwiedzenie czegoś czego sami by pewnie nie mieli okazji zobaczyć- dziękujemy za tą możliwość !

 

Autor tekstu i zdjęć: Kamilla Bednarz – wychowawca z 11-5 Hufiec Pracy w Lęborku

 

 

Zdjęcie nr 1-6: Czas wolny w Gołdapi

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron