Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Grajewo: „Dziękujemy, że jesteście – Dzień Babci i Dziadka”

Mimo, iż styczeń jest miesiącem zimowym, to właśnie w tym czasie obchodzone są dwa święta, podczas których każdemu robi się cieplej na sercu - to oczywiście Dzień Babci i Dziadka. Uczestnicy Hufca Pracy w Grajewie postanowili podkreślić swój szacunek do osób starszych, dlatego włączyli się w obchody tych świąt.

Podczas zajęć warsztatowych, które były doskonałą okazją, aby zwrócić uwagę młodzieży na los osób w podeszłym wieku, powstały woreczki zapachowe. Z połączenia ziół, ryżu i aromatycznych esencji uczestnicy stworzyli oryginalne i niezwykłe upominki, które wręczyli swoim „Dziadkom” przypominając im, jak bardzo są dla nich ważni.

Dzień Babci i Dziadka uczciły też przedszkolaki z grupy „Odkrywcy” z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Grajewie, przygotowując dla swoich wyjątkowych gości przepiękne przedstawienie. Dzięki uprzejmości dyrekcji placówki młodzież z Hufca Pracy włączyła się w celebrowanie święta wszystkich seniorów i wręczyła przybyłym przygotowane własnoręcznie zakładki do książek, na których zawarte były różnego rodzaju optymistyczne i motywujące cytaty.

„Babcia” i „Dziadek” to słowa, które każdemu kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre, dlatego szczególnie z okazji ich święta warto pokazać jak mocno ich kochamy i szanujemy.

 

Autor tekstu: Magdalena Laska – mł. wychowawca Hufca Pracy w Grajewie, Magdalena Sawicka – komendant HP w Grajewie

Autor zdjęć: Magdalena Sawicka – komendant HP w Grajewie, Anita Suchodolska – mł. wychowawca Hufca Pracy w Grajewie, Magdalena Laska – mł. wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron