Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Grajewo: Fake Hunter- Edu – STOP DEZINFORMACJI

Żyjemy w czasach, w których internet stał się głównym źródłem informacji. Szczególnie młodzi ludzie korzystający ze smartfonów większą część wiadomości czerpią z internetu oraz mediów społecznościowych.

 

Należy pamiętać, że poza wiarygodnymi informacjami równie łatwo możemy natrafić na przeinaczenia, półprawdę czy newsy mające na celu wyłącznie manipulowanie nastrojami społecznymi. W tym celu młodzież Hufca Pracy w Grajewie przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Fake Hunter-Edu.

Celem inicjatywy jest walka z dezinformacją oraz nauka krytycznego podejścia do treści publikowanych w mediach społecznościowych i internecie. Młodzież dowiedziała się co oznacza fake news, bot, dezinformacja oraz troll. Wie w jaki sposób sprawdzić czy dana informacja jest fake newsem oraz jak sobie z nią radzić.  W ramach inicjatywy młodzież  wykonała plakat z najważniejszymi informacjami dotyczącymi walki z dezinformacją. Plakat umieszczono w szkolnej bibliotece, aby dotarł do jak największej społeczności szkolnej.

W dobie internetu manipulowanie przekazem informacyjnym stało się potężnym narzędziem, jednak młodzież dostrzegła wagę szybkiej i prawidłowej reakcji na dezinformację. Zdobyta wiedza pozwoli na rozsądną ocenę przekazywanych wiadomości.

 

Autor tekstu: Anita Suchodolska – mł. wychowawca HP w Grajewie.

Autor zdjęć: Anita Suchodolska, Magdalena Laska – mł. wychowawcy HP w Grajewie.

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron