Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Grajewo: Ferie to dobry czas na niesienie pomocy!

Hufiec Pracy w Grajewie oprócz zaplanowanych na ferie zimowe aktywności sportowych i artystycznych nie zapomniał o inicjatywach mających kształtować w młodym pokoleniu postawę prospołeczną, empatię i wrażliwość na potrzeby innych ludzi.

Młodzież przez grudzień i styczeń przynosiła do hufca odzież im już niepotrzebną, a nadającą się do wykorzystania przez kolejne osoby.

Po wizycie uczestniczek Hufca w Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym ,,Milowy Krok’’, aby wspólnie z najmłodszymi przygotować wyjątkowe rysunki dedykowane ich kochanym dziadkom, przyszedł czas na zakończenie trwającej ponad miesiąc inicjatywy polegającej na zbiórce odzieży używanej i przekazaniu jej osobom potrzebującym.

Przedsięwzięcie te oprócz rozwijania pozytywnych postaw prospołecznych, wpłynęło na wzrost świadomości ekologicznej uczestników. Przy okazji inicjatywy młodzież poznała czym charakteryzuje się trashion, czyli twórczy recykling w modzie nie tylko na wybiegach, ale i w codziennym życiu.

Kupowanie używanej odzieży, wymianki ubrań, oddawanie używanej odzieży potrzebującym i przede wszystkim rosnąca świadomość skutków konsumpcjonizmu przyczyniły się do tego, że trashion nabiera coraz więcej znaczenia i warto o tym mówić.

 

Autor tekstu: Magdalena Sawicka – komendant Hufca Pracy w Grajewie

Autor zdjęć: Anita Suchodolska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron