Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Grajewo, Kolno, Suwałki: Aktywny wypoczynek z OHP we Władysławowie

Uczestnicy z Hufców Pracy w Grajewie, Kolnie i Suwałkach w dniach 9–15 sierpnia 2021 r. – dzięki otrzymanemu grantowi z Komendy Głównej Ochotniczych Hufców Pracy – wyjechali nad Morze Bałtyckie.

Wyjazd odbył się  w ramach akcji „Aktywny wypoczynek z OHP – 2021” pt. „Wakacyjny relaks z historią”.

Oferta wypoczynku zawierała bogaty program, który wypełniony aktywnością nie pozwolił uczestnikom na nudę, umożliwił relaks i jednocześnie pogłębił wiedzę na temat swojej ojczyzny.

Ważnym punktem programu była wizyta w Malborku. Młodzież poznała ciekawą historię zamku krzyżackiego i z zainteresowaniem podziwiała styl gotycki obiektu.

Aspekt historyczny wyjazdu w ciekawy i przyjemny dla słuchacza sposób został zaprezentowany również podczas wyjazdu do Muzeum Wyrzutni Rakiet położonego w Słowińskim Parku Narodowym oraz wycieczki do Gdyni, gdzie młodzież zwiedziła Dar Pomorza, Okręt–Muzeum ORP Błyskawica i Skwer Kościuszki.

Spacer wraz z przewodnikiem po Westerplatte oraz Starym Mieście w Gdańsku niewątpliwie również wzbogacił wiedzę na temat ważnych wydarzeń z historii Polski.


Podczas „Wakacyjnego relaksu z historią” nie zabrakło również czasu na wycieczki krajoznawcze. Najciekawszą atrakcją przyrodniczą okazały się rozległe ruchome wydmy w Łebie, uważane za największy w Europie pas ruchomych wydm. Prawdziwa piaszczysta pustynia znajdująca się na wąskiej mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Łebsko zachwyciła wszystkich uczestników wycieczki. Dzień przed powrotem na Podlasie organizator wyjazdu zaproponował całej grupie grę terenową wymagającą orientacji w terenie, czytania mapy, logicznego myślenia, pracy w zespole oraz wielu umiejętności interpersonalnych. Był to niewątpliwie trening dla umysłu.


Dzięki wypoczynkowi młodzież miała okazję spędzić aktywnie czas na łonie natury, odpocząć przy rozmowie oraz rozwijać w sobie zachowania prospołeczne. Z pewnością wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczestników, a świadomość wartościowego spędzania wolnego czasu wpłynie na przyszłe wybory młodzieży dotyczące form wypoczynku.


Autor tekstu: Magdalena Sawicka – Komendant Hufca Pracy w Grajewie
Autor zdjęć: Robert Chroł – Patrol Adventure w Białymstoku

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron