Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Grajewo: Koperta Życia dla seniorów

Młodzież z Hufca Pracy w Grajewie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Koperta Życia”.

Uczestniczki w ramach współpracy z instytucjami pomocowymi dostarczyły własnoręcznie przygotowane koperty przedstawicielom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie, z prośbą o przekazanie osobom, którym koperty mogłyby uratować życie - w razie konieczności udzielenia pomocy medycznej.

„Koperta życia”, to akcja która skierowana jest do osób starszych, przewlekle chorych i samotnych. W specjalnie przygotowanych i oznakowanych kopertach umieszcza się najważniejsze informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach czy alergiach, a także kontakty do najbliższych i dane osobowe, w tym nr pesel. Tak przygotowany pakiet informacji powinien być umieszczony w wewnętrznych drzwiach oznakowanej lodówki czy na lodówce - czyli miejscu które jest łatwo dostępne.

Tego typu inicjatywy odgrywają dużą rolę – uczą młodzież życzliwości i wrażliwości, rozwijają empatię, a także wzmacniają postawę odpowiedzialności za drugiego człowieka.

 

Autor tekstu: Magdalena Laska – mł. wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Autor zdjęć: Magdalena Laska – mł. wychowawca Hufca Pracy w Grajewie, pracownika MOPS w Grajewie

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron