Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Grajewo: Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzieży OHP w Futsalu.

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzieży OHP w Futsalu odbyły się w hali grajewskiego MOSiR'u.

Organizatorem imprezy była Podlaska Wojewódzka Komenda OHP w Białymstoku, Hufiec Pracy w Grajewie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie. Jest to impreza realizowana cyklicznie, w której udział bierze 8 drużyn z jednostek opiekuńczo-wychowawczych Podlaskiej WK OHP.

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonały Komendant Hufca Pracy w Grajewie Magdalena Sawicka oraz Kierownik Zespołu Kształcenia i Wychowania Ewa Kosińska.

Turniej odbył się w dwóch fazach: grupowej, następnie półfinały i finał. W grupie A zmierzyły się drużyny z Wasilkowa, Suwałk, Zambrowa i Grajewa, w grupie B z Kolna, Łomży, Augustowa i Białegostoku. I miejsce zajęła drużyna z Białegostoku, wygrywając w półfinale z Hufcem Pracy z Suwałk, któremu przypadło zaszczytne II miejsce, a na III miejscu uplasował się Hufiec Pracy w Kolnie, w zaciętym meczu wygrywając z OSiW w Wasilkowie.

Tytuł najlepszego strzelca wywalczył uczestnik z Hufca Pracy w Białymstoku Filip Kondraciuk, w rozgrywkach zdobywając dla drużyny aż 11 bramek, a sędzia zadecydował, iż na tytuł „najlepszego bramkarza” zasłużył uczestnik z Hufca Pracy w Suwałkach Kacper Kracaj.

Podczas uroczystego zakończenia mistrzostw drużynom, które zajęły miejsca na podium oraz wyróżnionym zawodnikom Komendant Podlaskiej WK OHP Beata Matyskiel w towarzystwie Komendant Hufca Pracy w Grajewie Magdaleny Sawickiej wręczyła puchary, medale i dyplomy.

Celem turnieju było promowanie sportu, który korzystnie wpływa nie tylko na rozwój fizyczny, ale również kształtowanie charakteru poprzez budowanie umiejętności współpracy w grupie, wspólnego cieszenia się z sukcesów i wspierania w porażkach.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym drużynom dziękujemy za piękną grę Fair Play.

 

Autor tekstu: Magdalena Laska – mł. wychowawca Hufca Pracy w Grajewie, Magdalena Sawicka – komendant HP w Grajewie

Autor zdjęć: Magdalena Klimuk – st. specjalista ds. wychowania, kultury i sportu

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron