Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Grajewo: Narodowe czytanie 2022

Grajewskie jednostki Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP wraz z podopiecznymi miejscowego Hufca Pracy już kolejny raz wzięły udział w akcji „Narodowe czytanie 2022”.

W tegorocznej jedenastej edycji wybrzmiały "Ballady i romanse" - tomik poezji Adama Mickiewicza, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Burmistrz Miasta Grajewa, Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie i Grajewskie Centrum Kultury. Wydarzenie poprowadziła Katarzyna Żak – aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz wokalistka. Udział OHP wydarzeniu był świetną okazją do promocji jednostki w środowisku lokalnym.

Młodzieżowe Centrum Kariery promowało swoją działalność podczas Narodowego czytania 2022. Była to kolejna inicjatywa, mająca na celu dotarcie do jak największej liczby młodych osób zainteresowanych ofertą dotyczącą kształcenia, wychowania oraz przygotowania zawodowego. Informowano także o możliwościach skorzystania z pomocy doradcy zawodowego i pośrednika pracy. Działania promocyjno-rekrutacyjne pracowników Młodzieżowego Centrum Kariery przybliżyły mieszkańcom ofertę OHP. Przedstawiono szczegółowo ofertę zawodów w których mogą kształcić się młodzi ludzie, miejsca odbywania praktycznej nauki zawodu oraz możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego, poprzez udział w wycieczkach edukacyjnych, wyjazdach oraz uczestnictwie w licznych konkursach i zawodach. Zainteresowani otrzymali materiały promocyjne w postaci ulotek.

Rok 2022 został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Romantyzmu Polskiego, dlatego publiczne odczytanie dzieła inicjującego ten ważny okres w polskiej kulturze i historii miało dodatkowy wymiar symboliczny. Kadra Hufca Pracy w Grajewie wraz z młodzieżą już po raz kolejny wzięła udział w wydarzeniu, aby promować czytelnictwo wśród młodego pokolenia.

Uczestnictwo w tego rodzaju wydarzeniu kulturalnym niewątpliwie wzbogaca wrażliwość odbiorców na literaturę, zaś wysłuchanie utworów z okresu romantyzmu dodatkowo zachęca do refleksji na temat miłości, obcowania z naturą oraz istnienia życia pozaziemskiego. 

 


Autor tekstu: Magdalena Sawicka - komendant HP w Grajewie, Anna Bednarko – pośrednik pracy MCK w Grajewie

Autor zdjęć: Emilia Piwko – pracownik Urzędu Miasta Grajewo

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron