Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Grajewo: Narodowe Czytanie 2023

W miniony weekend młodzież grajewskiego Hufca Pracy włączyła się w ogólnopolskie wydarzenie kulturalne – Narodowe Czytanie.

Coroczna inicjatywa gromadzi Polaków w duchu wspólnoty kulturowej i literackiej. Od kilku lat w ramach tego wydarzenia czytane są wybrane dzieła literatury polskiej, tegoroczną lekturą było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Organizatorami tego niezwykłego wydarzenia był Burmistrz Miasta Grajewo, Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie oraz Grajewskie Centrum Kultury.

Narodowe Czytanie poprowadzone przez aktora teatralnego i filmowego Tomasza Stockingera było wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym, które połączyło różne pokolenia i wpisało się w działania na rzecz promocji czytelnictwa. Obecność uczestników Hufca Pracy w tym wydarzeniu jest świetnym przykładem zaangażowania młodych ludzi w kulturę i literaturę oraz dowodem na to, że czytanie to nie tylko sposób na rozwijanie intelektualnych zainteresowań, ale także doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego.

Narodowe Czytanie z roku na rok przyciąga coraz więcej mieszkańców miasta, dlatego była to doskonała okazja do promocji grajewskich jednostek tj. Hufca Pracy i Młodzieżowego Centrum Kariery. Kadra OHP informowała o ofercie kształcenia, wychowania oraz przygotowania zawodowego, oraz możliwościach skorzystania z pomocy doradcy zawodowego i pośrednika pracy. Przedstawiono szczegółowo ofertę zawodów, w których mogą kształcić się młodzi ludzie, miejsca odbywania praktycznej nauki zawodu oraz możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego, poprzez udział w wycieczkach edukacyjnych, wyjazdach oraz uczestnictwie w licznych przedsięwzięciach.

 

Autor tekstu: Anita Suchodolska – wychowawca w Hufcu Pracy w Grajewie, Anna Bednarko – pośrednik pracy Młodzieżowym Centrum Kariery w Grajewie
Autor zdjęć: Anita Suchodolska – wychowawca w Hufcu Pracy w Grajewie, uczestnik Hufca Pracy w Grajewie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron